Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Pół miliona dolarów dla Wikipedii od współtwórcy Google'a

20-11-2011, 10:05

Fundacja kierowana przez Sergeya Brina oraz jego żonę przekazała na rzecz Wikipedii jeden z największych datków w historii usługi.

Na początku tego tygodnia Wikimedia Foundation rozpoczęła coroczne zbieranie datków na funkcjonowanie jej usług przez kolejne kilkanaście miesięcy. Największa na świecie internetowa encyklopedia utrzymuje się głównie dzięki wsparciu internautów i organizacji charytatywnych.

Czytaj także: Google wyświetli bardziej szczegółowe informacje

Brin Wojcicki Foundation, założone przez Sergeya Brina oraz jego żonę Anne Wojcicki, zajmuje się m.in. badaniami nad DNA oraz nieuleczalnymi obecnie chorobami. Ten datek jest ważnym wsparciem, które umożliwi nam dalsze prace w ramach Wikimedia Foundation - powiedział dyrektor zarządzający Sue Gardner.

Gardner wyraził również nadzieję, że tak duże wsparcie będzie sygnałem dla innych organizacji, które dzięki niemu również wesprą Wikipedię i związane z nią projekty. Tak właśnie działa Wikipedia. Ludzie z niej korzystają i lubią ją tak, że chcą za nią płacić, by mogła być dostępna za darmo dla nich i wszystkich innych na całym świecie. Bardzo się cieszę, że Sergey Brin i Anne Wojcicki wsparli naszą pracę - powiedział dyrektor Wikimedia Foundation.

Zespół Wikipedii zapowiedział niedawno, że w ramach rozwoju projektu planuje wkrótce uruchomić pierwsze biuro w Indiach. Według comScore z witryn należących do Wikimedia Foundation korzysta każdego miesiąca ponad 477 milionów internautów. Łącznie stanowią one piątą największą witrynę na świecie.

Czytaj także: Wikipedia teraz z pełnym wsparciem dla HTTPS« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031