Podgląd plików w Dokumentach Google obsłuży nowe formaty

19-02-2011, 15:19

Coraz większa grupa narzędzi przenosi się do sieci. Kiedy przestaniemy korzystać z desktopowych narzędzi biurowych?

Ostatnio Google poinformowało, że wspiera misję na Księżycu, jednak bynajmniej nie zaprzestało zajmować się także bardziej przyziemnymi sprawami.

>>Czytaj także: Demo Slam uprzyjemnia naukę o usługach Google (wideo)

Sonda
Korzystasz z Dokumentów Google?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem ogłoszono, że Dokumenty Google zyskały możliwość podglądu kolejnych 12 formatów plików. Są to między innymi najnowsze wersje plików z pakietu Microsoft Office (.XLSX, .PPTX), Apple Pages (.PAGES), Adobe Photoshop (.PSD), Scalable Vector Graphics (.SVG) czy TrueType (.TTF).

Tym razem cieszą przede wszystkim nowości związane z popularnymi typami obrazów, które do tej pory musieliśmy pobierać na dysk, by uzyskać sam ich podgląd. Zmiany z pewnością wpłyną także na poprawę jakości wyników wyszukiwania, gdyż jak wspominaliśmy już jakiś czas temu, publiczne pliki przechowywane w ramach Dokumentów Google są także indeksowane przez wyszukiwarki.

Podgląd w Google Docs
fot. Google - Podgląd w Google Docs
Gigant z Mountain View w ostatnim czasie bardzo mocno promuje swój webowy pakiet biurowy, prezentując chociażby przykłady jego zastosowania do organizowania wesel. Zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy na temat narzędzi Google mogą skorzystać z usługi Demo Slam, która za pośrednictwem rozrywkowych filmików przybliży nieco ich możliwości.

>>Czytaj także: Więcej społeczności w Firefoksie dzięki zaktualizowanemu F1


Źródło: Google Docs
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy