Pochłaniacz wilgoci - dlaczego warto?

08-10-2019, 13:29

Wiele w ostatnim czasie mówi się o problemie wysuszonego powietrza w mieszkaniach, szczególnie w sezonie grzewczym. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że całkiem spora grupa osób na co dzień boryka się z odwrotnym problemem. Nieprzyjemny zapach, pojawiający się na ścianach czarny nalot i nieustannie zaparowane szyby to oznaka problemów ze zbyt dużą wilgotnością. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po pochłaniacze wilgoci.

kuchnia

  1. Jak działa pochłaniacz wilgoci?
  2. Dlaczego należy walczyć z wilgocią?
  3. Jak wybrać pochłaniacz powietrza?

Jak działa pochłaniacz wilgoci?

Pochłaniacz wilgoci to najczęściej proste urządzenie, które nie potrzebuje dostępu do prądu, aby efektywnie pracować. Nie potrzebne do jego pracy są żadne dodatkowe akcesoria. To urządzenie samoczynne, które składa się z pojemnika i wkładu absorbującego wilgoć. Materiałem wkładu jest najczęściej specjalny granulat. Ustawienie urządzenia w pomieszczeniu o wysokim poziomie wilgotności pozwala "zebrać" wodę z przestrzeni. Raz na jakiś czas należy jedynie opróżnić pojemnik, w którym gromadzi się woda oraz wymienić wkład, resztę urządzenie robi samo.

Dlaczego należy walczyć z wilgocią?

Zbyt duży poziom wilgotności w pomieszczeniu to nie tylko kwestia estetyki, choć z pewnością czarny nalot na ścianach i suficie nie wygląda zachęcająco ani w łazience, ani w kuchni. To także istotne zagadnienie z punktu widzenia higieny i ludzkiego zdrowia. Im wyższa wilgotność, tym lepsze środowisko dla rozwoju różnego rodzaju bakterii, drobnoustrojów, pasożytów i innych niebezpiecznych mikroorganizmów. Wszystkie one mogą w bezpośredni lub pośredni sposób wpływać negatywnie na ludzkie zdrowie.

Jak wybrać pochłaniacz powietrza?

Wybór spośród dostępnych na rynku pochłaniaczy wilgoci powinien być przede wszystkim podyktowany wielkością powierzchni, z której chcesz usunąć wilgoć. Na rynku najczęściej dostępne są dwa rodzaje urządzeń - przeznaczone do pomieszczeń nie większych niż 18m2 oraz tym do 30m2. Znaleźć można produkty dedykowane do przestrzeni samochodowych, jak również sprawdzające się w łodziach i awionetkach. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że urządzenia tego typu sprawdzają się w przypadku określonego stopnia zawilgocenia przestrzeni. Jeśli problem jest bardzo poważny, zwykły pochłaniacz wilgoci może niewiele pomóc. W takiej sytuacji konieczne może być sięgnięcie po profesjonalny osuszacz lub rozważenie remontu, który usunie przyczynę problemu. Pochłaniacze wilgoci doskonale radzą sobie natomiast w małych i średnich pomieszczeniach. Sprawdzają się także w bibliotekach i archiwach. Usuwają nie tylko nadmiar pary wodnej, lecz także eliminują przykre zapachy.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag pochłaniacztag kuchniatag komunikat firmy


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.