Czeka Cię wykańczanie wnętrz? A może w końcu chcesz zrealizować dawno odkładany remont? Wykorzystaj okazję - estetyczne pomieszczenia o wysokiej izolacyjności to gwarancja spokojnego i bezpiecznego życia. Na rynku dostępne są płyty o różnych parametrach i właściwościach. Zobacz, jaka płyta gk przyda się w Twoich planach remontowych.
Sprawdza się jako ścianka działowa, okładzina ścienna i przedścianka. Zastosujesz ją do podziału pokoi w mieszkaniu czy domu. Oddzielisz kuchnię od jadalni, stworzysz osobne pokoje dla dzieci, a także przebudujesz poddasze użytkowe. Podniesiesz estetykę pomieszczenia, jeśli zakryjesz nią krzywe powierzchnie - w wyrównywaniu ścian nie ma lepszych materiałów niż płyty gk.
Ściany działowe montujesz na dwóch równoległych stelażach z profili, a między nimi umieszczasz wełnę mineralną. Dzięki temu zyskujesz izolację akustyczną i cieplną w obu pomieszczeniach.
Z płyt gipsowo kartonowych buduje się sufity podwieszane, które również wygłuszają pomieszczenia, a także izolują hałasy dobiegające np. z mieszkania na wyższym piętrze.
Standardową płytę karton gips zamontujesz w pomieszczeniach, w których wilgotność nie przekracza 70 %. Jeśli planujesz remont kuchni czy łazienki, słusznym wyborem będzie tzw. płyta GKBI, czyli wodoodporna.
Łatwo policzyć, ile płyt będziesz potrzebował - wszystkie dostępne są w standaryzowanych rozmiarach, czyli mają szerokość 1200 mm i długość od 2000 do 3000 mm.
Pokryta jest środkiem hydrofobowym, który blokuje wodzie dostęp do środka płyty. Dzięki temu wykazuje odporność na działanie wilgoci o poziomie ok. 70% i tworzy skuteczną barierę nawet przez 10 godzin, jeśli wartość ta wzrośnie do 85%.
Nadaje się do tworzenia okładzin na powierzchniach ścian w łazience i kuchni. Możesz ją pomalować lub położyć na niej kafle. Dzięki niej w obu pomieszczeniach panuje zdrowe środowisko, bo chroni przed rozwojem grzybów i pleśni.
Tworzą skuteczną izolację przed rozprzestrzenianiem się płomieni. Pod kartonową obudową znajduje się rdzeń gipsowy otoczony powłoką z włókna szklanego. Dzięki temu płyta gk jest odporna na ogień i nadaje się do stosowania w budynkach o kostrukcji drewnianej szkieletowej, a także na drewnianych poddaszach. Ma szerokie zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej i tych, dla których określono podwyższone ryzyko wystąpienia pożaru. Ognioodporna płyta kartonowo-gipsowa określana bywa skrótem GKF.
Płyty impregnowane sprawdzą się w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka czy kuchnia. Wykorzystasz je także do wydzielenia domowej pralni. Ognioodporne ścianki działowe postaw, jeśli mieszkasz w drewnianym domu. Zwróć uwagę na płyty, które łączą obie cechy i są jednocześnie odporne na działanie ognia i wilgoci. Dzięki nim wykończysz wnętrza w każdym pomieszczeniu, nawet najbardziej problematycznym.
Na stronie producenta znajdziesz szeroki wybór płyt gk. Cechuje je łatwość i szybkość montażu - wszystko dzięki sprytnym rozwiązaniom. Przede wszystkim każda płyta Rigips ma spłaszczone brzegi, dzięki którym przy niewielkim nakładzie szpachli uzyskasz gładką powierzchnię. Z kolei miarki na płytach pozwolą równo dopasować każdy element.
Foto i treść: materiał partnera
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|