Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Z chorobą zatok boryka się coraz więcej młodszych i starszych ludzi. Nie ma reguły co do wieku czy płci, każdy może doznać tych wyjątkowo uprzykrzających życie dolegliwości. Dobrze, że jest kilka dobrych sposobów, które zmniejszają ból i pomagają eliminować inne dokuczliwe objawy choroby.

Do zapalenia zatok dochodzi w momencie, gdy rzęski nabłonka zatoki oraz komórki produkujące śluz przestają dobrze funkcjonować. Może się zdarzyć, że na zapalenie zatok ma wpływ czynnik genetyczny, dym papierosowy, zmiany hormonalne itd. Powstający w zatokach przynosowych obrzęk wywołuje ból w różnych miejscach twarzy i głowy, uciski, po tylnej ściance gardła może spływać ropna wydzielina. Pojawia się zazwyczaj długotrwały, trudny do zwalczenia katar. Wtedy trzeba szukać sposobów, aby sobie pomóc, gdyż objawy zapalenia same niestety nie miną. Chodzi przede wszystkim o to, aby nawilżyć błonę śluzową, udrożnić kanały nosowe, poprzez upłynnienie wydzieliny w nich zalęgającej. Po takim zabiegu z pewnością odczujesz ulgę w obolałych zatokach.

Oprócz zbawiennych inhalacji, wykonywanych na bazie olejków eterycznych i mieszanek ziołowych, warto wykonać w domu płukanie zatok. To świetna alternatywa dla wyżej wymienionych zabiegów lub ich ważne uzupełnienie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy