Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Państwa EMEA walczą z nowymi atakami DDoS

22-03-2018, 14:02

W państwach EMEA zagrożenia związane z DDoS rosną. W porównaniu z 2016 rokiem zauważono znaczące zmiany w ich zakresie i stopniu skomplikowania.

Ataki typu DDoS ewoluują, a ich liczba w regionie EMEA stale rośnie - wynika z danych uzyskanych przez F5 Labs. Dzięki ich analizie udało się określić, w jaki sposób zmieniają się te zagrożenia.

Jak wynika z uzyskanych przez działające w Polsce Security Operations Center (SOC) w 2017 roku nastąpił 64-procentowy wzrost liczby ataków. Region EMEA jest na pierwszej linii frontu – doszło w nim do 51% zarejestrowanych na świecie ataków.

Wzrost aktywności cyberprzestępców spowodował podwojenie liczby firm w regionie EMEA, które wprowadziły w ostatnim roku technologię Web Application Firewall (WAF). Jednocześnie o 76% wzrosła liczba wdrożeń systemów zwalczających oszustwa, a o 58% - rozwiązań zabezpieczających przed atakami DDoS.

Kluczowym odkryciem był relatywny spadek siły pojedynczego ataku. W 2016 SOC zarejestrował wiele ataków o mocy ponad 100 Gbps. Niektóre miały ponad 400 Gbps. W 2017 roku najmocniejszy atak miał siłę 62 Gbps. To sugeruje, że rośnie znaczenie bardziej zaawansowanych i efektywnych ataków DDoS Layer 7, których przeprowadzenie wymaga mniejszej przepustowości. 66%. zarejestrowanych ataków miała wielokierunkowy charakter, a ich odparcie wymagało stosowania zaawansowanych metod i dużej wiedzy.

EMEA walczą z atakami DDoS - infografika F-5

Źródło: F5 Labs


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik