Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Oktawave, polska chmura obliczeniowa, dostarczyła serwery na potrzeby programu Polskiej Akcji Humanitarnej Pajacyk. Szybkie i wydajne maszyny umożliwią stabilne działanie serwisu, bez względu na natężenie ruchu.

Problem niedożywienia nie jest wyzwaniem wyłącznie afrykańskiego kontynentu. W Polsce - według ostrożnych szacunków - to zjawisko dotyka ponad 100 tys. dzieci. Z myślą o najbardziej potrzebujących powstał program Pajacyk, w ramach którego najmłodsi mają zapewniony posiłek w szkołach i świetlicach. 

Z inicjatywy Polskiej Akcji Humanitarnej regularnie korzysta blisko 100 placówek w całym kraju, co sprawia, że dzięki Pajacykowi obiady je ponad półtora tysiąca dzieci. Program Pajacyk funkcjonuje nieprzerwanie od 18 lat, a dobroczynne działania statutowe realizuje także poza Polską.

Pomaganie przez klikanie

Akcję chętnie wspiera wielu użytkowników, którzy klikają codziennie brzuszek pajacyka na stronie www.pajacyk.pl. Dodatkowo, podczas organizowanych działań specjalnych, natężenie ruchu na witrynie wzrasta nawet o 25%. Taki mechanizm zrodził potrzebę wydajnej i odpornej na nagłe zainteresowanie internautów infrastruktury serwerowej, która zapewniłaby płynne działanie samego serwisu.

- Rozpoczęliśmy współpracę z polską chmurą Oktawave, ponieważ potrzebujemy niezawodnie działającej strony internetowej, tak by móc tworzyć dobre akcje wspierające program Pajacyk. Wcześniejsze akcje, np. nasz „Krótki film o klikaniu” wyreżyserowany i odegrany przez Macieja Stuhra lub oddolne „robienie pajacyków” przez youtuberów, prowadziły do znacznego wzrostu natężenia ruchu na stronie Pajacyka – o 10-15 tys. codziennych wejść - powiedziała Justyna Stępień, Dyrektor Działu Komunikacji, Edukacji i Współpracy z Darczyńcami w Polskiej Akcji Humanitarnej.

Płynne działanie serwisu ma zatem strategiczne znaczenie dla działania programu Pajacyk. Witryna serwisu odwiedzanego średnio przez 2,5 mln internautów miesięcznie musiała być stabilna, stąd postanowiono o migracji do Oktawave, polskiej chmury obliczeniowej. Mając na uwadze wzmożony ruch generowany przez akcje specjalne, kluczowy okazał się Autoskaler, narzędzie Oktawave automatycznie zmieniające moc maszyn w zależności od ich obciążenia.

- Fakt, że mamy sprawnie działającą stronę, jest dla nas dużą wartością. Dzięki serwerom Oktawave możemy także obniżyć koszty działania i przeznaczyć te środki na pomaganie innym. Stronę Pajacyka odwiedza codziennie kilkadziesiąt tysięcy ludzi - wierzymy, że sprawnie działająca strona będzie służyć im wszystkim – podkreśliła Justyna Stępień.

- Dzieci, które nie myślą o tym, czy czeka na nie obiad, mają chęć i energię niezbędną do codziennej zabawy i nauki. Odpowiedzialność za taki stan niezmiennie leży po stronie dorosłych – powiedział Dariusz Nawojczyk, CMO w Oktawave. - Jestem głęboko przekonany, że nasza współpraca z Polską Akcją Humanitarną przy programie Pajacyk pomoże w zapewnieniu stabilności serwisu, a tym samym przełoży się na większą pomoc dla dzieci w ramach programu.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag Pajacyktag Oktawave