Już niebawem wiosna. Porządkując swój ogród po zimie i przygotowując go do sezonu letniego, warto nie zapominać o oświetleniu. Oświetlenie naszego domu jest w stanie dużo zdziałać jeśli chodzi o jego ogólną prezencję. Dodatkowo, nie zapominajmy że latem dość dużo czasu spędzamy właśnie w ogrodzie. Czy to organizując weekendowe grille ze znajomymi czy też spędzając czas ze swoją rodziną. W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć nieco najciekawsze modele i rodzaje oświetlenia do ogrodu.
To chyba najpopularniejszy rodzaj oświetlenia ogrodowego. Słupki ogrodowe dzielą się na mniejsze i te większe, które nazywa się częściej latarniami ogrodowymi. Ich montaż jest stosunkowo łatwy, ponieważ przewody zasilające można doprowadzić ziemią co jest łatwiejszym rozwiązaniem w porównaniu do montażu oprawy na ścianie, podczas gdy nie mamy doprowadzonego zasilania.
Są to oprawy oświetleniowe, jak sama nazwa wskazuje montowane na ścianie. Tutaj również seria Philips myGarden jest w stanie zaskoczyć różnorodnością wyboru. Od klasycznego wyglądu po całkowicie nowoczesne rozwiązania. Tak jak pisaliśmy wcześniej, oprawy naścienne powinny być zaplanowane zawczasu, ponieważ są one zasilane napięciem sieciowym 230V i musimy wpierw doprowadzić przewody zasilające.
Oprawy wiszące to kolejna ciekawa propozycja od Philips myGarden. Świetnie nadadzą się do montażu w podbitce czy też w altanie bądź na ganku. Możemy wybierać wśród taki serii jak myGarden Robin, Monastir, Lima i Pendant. Warto jednak upewnić się, że oprawy tego typu nie są montowane w wietrznym miejscu, ponieważ zbyt duży podmuch wiatru może spowodować uszkodzenie oprawy.
W przypadku gdy nie chcemy bądź po prostu nie mamy możliwości podłączenia zasilania sieciowego do naszych opraw ogrodowych to dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie lamp solarnych. Co prawda nie świecą one tak efektywnie i nie dają tyle światła, jednak “lepsze to niż nic”. Minusem jest tutaj na pewno bardziej ograniczona oferta i niezbędny dostęp do światła słonecznego. Niestety nie zamontujemy ich w miejscach zacienionych. Wśród lamp ogrodowych solarnych najczęściej możemy znaleźć słupki ogrodowe. Dostępne są również lampy z czujnikiem ruchu, co pozwala na zaoszczędzenie zgromadzonej energii i dłuższe korzystanie z niej.
Firma Philips, tworząc linię opraw mygarden dobrze przemyślała to zadanie. Dzięki temu kompletując oświetlenie ogrodowe, mamy możliwość wyboru oprawy naściennej, słupków ogrodowych i opraw wiszących z tej samej serii, dzięki czemu nie musimy się martwić że jedna oprawa nie pasuje do drugiej.
Gdy przewody zasilające są już na miejscu to sam proces podłączenia opraw ogrodowych nie powinien sprawić większych problemów. Teoretycznie można je podłączyć samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Należy jednak zachować szczególną uważność ponieważ pracujemy z napięciem 230V.
Same oprawy oświetleniowe nie są dużym wydatkiem w porównaniu do efektu jakie są w stanie zaoferować. W budżecie 700-1000 złotych można wykonać już naprawdę bardzo efektowne oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie cen i oferty w sklepach internetowych i dobranie odpowiedniego zestawu oświetlenia ogrodowego dla siebie (sprawdź na przykład na tutaj)
Zazwyczaj jest to zadanie, które powinniśmy powierzyć fachowcowi czyli w tym przypadku elektrykowi. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko jest podłączone prawidłowo i bezpiecznie. Jest to zapewne koszt kilkuset złotych i konieczność uprzedniego przygotowania miejsca montażu (wykopanie dziur, skucie tynku itd.), jednak jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia w tym kierunku to lepiej zgłosić się po pomoc.
Źródło zdjęć: Philips
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|