Ponieważ praca opiekunek osób starszych w Niemczech jest obecnie bardzo popularna wśród Polek, może narosnąć wokół niej wiele mitów, które z kolei budzą obawy u innych pań. Barwnie opowiedziane historie koleżanek mogą skutecznie zniechęcić potencjalne kandydatki do pracy.
Oczywiście w każdej pracy mogą nas spotkać nieprzyjemne sytuacje i tylko od nas zależy, jak podejdziemy do problemu i jakie znajdziemy rozwiązanie. Dlatego w niniejszym artykule przyjrzymy się najczęstszym obawom opiekunek i jak można im zaradzić.
Niektóre opiekunki obawiają się, że po przyjeździe do domu seniora okaże się, że nie mieszka w nim sam. Najczęściej jest to współmałżonek lub dziecko podopiecznego. Perspektywa bycia obserwowaną i ciągłego wytykania niekompetencji faktycznie nie jest zbyt motywująca. Gdy taka sytuacja ma miejsce, można spróbować porozmawiać z bliskimi seniora.
Najczęściej okazuje się, że rodzina podopiecznego bardzo się o niego martwi i dlatego zachowuje się w taki, a nie inny sposób. Poza tym nie zawsze też taka rozmowa jest konieczna – wiele rodzin docenia pracę opiekunki, a czasami nawet w niej pomaga.
Nie zakładaj więc z góry, że w pracy dla opiekunek w Niemczech można natknąć się jedynie na „rodziny z piekła rodem”. W razie szczególnie trudnego przypadku można skontaktować się z koordynatorem i poprosić o zmianę szteli. Musisz jednak pamiętać, że taka możliwość istnieje tylko w przypadku współpracy z agencją.
Ostina Opieka dba o komfort pracy opiekunek w Niemczech, dlatego każda z pań ma przypisanego koordynatora. Gdy sytuacja w mieszkaniu staje się nieznośna, po prostu skontaktuj się ze swoim koordynatorem i poproś o interwencję. Niczego nie trzeba robić na przymus. Wielu nieprzyjemnych sytuacji można uniknąć, tym bardziej że w ofertach pracy w opiece w Niemczech na stronie https://ostina-opieka.pl/ zawsze podajemy informację, czy na miejscu mieszka ktoś jeszcze oprócz seniora.
Zdajemy sobie sprawę z faktu, jak istotna jest informacja dotycząca chorób pacjenta. Dlatego niczego nie ukrywamy i podajemy wszystkie dane, tak jak zostały nam przedstawione przez rodzinę podopiecznego.
Jeśli obawiasz się, że senior będzie agresywny, unikaj zleceń dotyczących seniora z demencją czy Alzheimerem. Zazwyczaj tacy podopieczni przez chorobę stają się nieufni, a przez to nie potrafią też zapanować nad swoimi emocjami.
Nauka języka niemieckiego to temat, którego niektóre panie wolą za wszelką cenę unikać. Lęk przed nauką nowego języka zazwyczaj wynika z ogólnego przekonania, że przyswojenie wiedzy jest możliwe jedynie w młodszym wieku. Nie jest to prawdą. Wraz z wiekiem nie chłoniemy wiedzy i umiejętności tak szybko jak dzieci, ale nie znaczy to, że osoby starsze nie mogą się niczego nauczyć. Wręcz przeciwnie: powinny się uczyć jak najwięcej.
Już dawno udowodniono naukowo, że nie ma skuteczniejszej metody na zapobieganie demencji niż nauka nowych rzeczy. Rozwijanie umiejętności językowych jest jednym z najlepszych i najefektywniejszych sposobów na chorobę Alzheimera.
Nauka języka w pracy dla opiekunek w Niemczech ma jeszcze jedną zaletę: im lepsza znajomość języka, tym lepsze oferty pracy. W Ostina Opieka za poziom komunikatywny możesz liczyć na wypłatę rzędu 1600 euro netto, ale za poziom biegły już 1900-2000 euro.
Chwytaj więc za podręcznik, używaj aplikacji, oglądaj filmiki na YouTube i nie bój się poszerzania horyzontów! Zgłoś się do Ostiny, a my pomożemy Ci osiągnięciu celu. Nasi rekruterzy dopasują ofertę do Twoich umiejętności. Czekamy na Twoje zgłoszenie!
Foto i treść: materiał partnera
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
T-Mobile wprowadza mniejszy format kart SIM. Tłumaczy to względami ekologicznymi