Opera w autach Forda i konsolach Nintendo DSi

03-04-2009, 08:31

Właściciele ciężarówek i vanów Forda uzyskają możliwość pełnego dostępu do internetu, a przeglądarka Opera będzie pierwszą przeglądarką w tej technologii. Ponadto przeglądarka norweskiej firmy pojawi się w konsolach Nintendo DSi.

Ford Work Solutions to zbiór fabrycznie instalowanych technologii, takich jak funkcje "smart", które zapewniają pełną łączność z internetem, zarządzanie narzędziami i ciągły dostęp do stacjonarnego komputera także w podróży.

Technologie Ford Work Solutions z przeglądarką Opera będą dostępne w modelach F-150 XL, STX, XLT trucks, modelach serii F, Super Duty XL, XLT and FX4 oraz wszystkich vanach serii E. W połowie 2009 do tej grupy dołączy van Transit Connect, wyposażony w technologię Ford Work Solutions.

Dzięki Operze właściciele dużych fordów (np. firmy transportowe) uzyskają szybki dostęp do ważnych informacji biznesowych czy konta mailowego.

- Misją Opery zawsze było dawać ludziom pełny dostęp do Internetu kiedykolwiek i gdziekolwiek by byli – mówi Rod Hamlin, Senior Vice President odpowiedzialny w Opera Software za rynek obu Ameryk. – Nic nie unaocznia tego lepiej niż wyposażenie w pełny i wielofunkcyjny internet samochodu. To rozwiązanie pozwoli właścicielom dużych fordów kontynuować pracę dzięki dostępowi do ważnych plików, informacji i aplikacji, których potrzebują na co dzień.

Komputer Ford Work Solutions umieszczony jest w miejscu zajmowanym zazwyczaj przez radio. Jest wyposażony w 6,5 calowy ekran dotykowy o dużej rozdzielczości, 4 gigabajty pamięci, miejsce na karty SD dla dodatkowej pamięci, port USB i bezprzewodową klawiaturę oraz myszkę. Rysik umieszczony obok kieszeni CD umożliwia korzystania z dotykowego ekranu. Dostępna jest także pokładowa, zasilana baterią drukarka atramentowa.

Osoby, które chcą zobaczyć, jak działa Opera w Fordach, powinny przejść na stronę www.fordworksolutions.com. Tam trzeba kliknąć link "In-Dash Computer", następnie wcisnąć "play".

Opera w Nintendo DSi

Nintendo DSi z przeglądarką Opery trafi do sklepów w Europie Zachodniej już dziś, a w USA za dwa dni. Specjalnie zaprojektowana dla Nintendo DSi wersja przeglądarki będzie udostępniona bezpłatnie w internetowym sklepie Nintendo DSi.

Przeglądarka Nintendo DSi pozwala na korzystanie z zalet ekranu dotykowego. W efekcie surfowanie po sieci jest intuicyjne i - według Opery - swobodne dla ludzi w każdym wieku..

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.opera.com/devices


Źródło: Opera Software
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przeglądarkitag Opera Softwaretag Operatag motoryzacja
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930