Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kamienne mury, czy klasyczne ogrodzenia z drewna dziś są już właściwie rzadkością. Ich miejsce zajęły ogrodzenia panelowe i metalowe. Jest to efekt tego, że dziś zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i zarządców terenów przemysłowych, czy obiektów użyteczności publicznej najważniejsza jest trwałość, maksymalne bezpieczeństwo, łatwość budowy oraz reprezentacyjny wygląd. Warto dowiedzieć się, czym różnią się te propozycje, by móc dokonać właściwego wyboru. Zapraszamy do lektury.

Ogrodzenia metalowe – nowoczesna elegancja i trwałość

Styl industrialny od lat cieszy się ogromną popularnością, co powoduje, że również zainteresowanie prostotą, minimalizmem i nowoczesnym wykończeniem stale rośnie. Tak jest też w przypadku ogrodzeń, gdzie metalowe elementy znakomicie łączą się np. z drewnem, betonem, czy cegłą, nadając całości unikatowego charakteru. Projektanci, prywatni inwestorzy oraz użytkownicy obiektów użyteczności publicznej coraz częściej doceniają ogrodzenia metalowe, które noszą znamiona nowoczesnej elegancji, wciąż posiadając ogrom innych atutów. Ogrodzenia metalowe powstają z prefabrykowanych przęseł stalowych, do których wykonania wykorzystywane są siatki metalowe https://metalex.gliwice.pl/siatki-metalowe. Tego typu przęsła mogą być dostępne w szerokiej gamie wzorów i rodzajów, dzięki czemu można wykonać zarówno bardzo zdobne ogrodzenia, jak i klasyczne. Wszystko w zależności od tego, jakiego efektu się oczekuje. Nowoczesne ogrodzenia metalowe są lekkie, estetyczne i niezwykle łatwe w montażu (za czym stoi m.in. ich waga). Przy tych wszystkich zaletach wciąż są bardzo trwałe, odporne na czynniki atmosferyczne i mechaniczne oraz gwarantują bezpieczeństwo. Ponadto siatki metalowe ocynkowane sprawiają, że ogrodzenie nie potrzebuje corocznej pielęgnacji.

Płot panelowy – tani sposób na ogrodzenie dużej działki

Drugie rozwiązanie, które znajduje się w porównaniu, to ogrodzenia panelowe. Wyróżnia się ono także dość nowoczesnym wyglądem i prostotą w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Co więcej, zupełnie jak ogrodzenia metalowe, jest równie łatwe w montażu, a cała konstrukcja powstaje nawet w jeszcze szybszym tempie. Ma na to wpływ jeszcze prostsza konstrukcja - poszczególne panele powstały z wykorzystaniem siatek metalowych zgrzewanych. Jest to rozwiązanie dobrze zabezpieczone przed rdzą, co także jest jego atutem. To, co ma niejednokrotnie największy wpływ to fakt, że płot panelowy jest tańszy, jednak w odróżnieniu od ogrodzenia metalowego, nie charakteryzuje się eleganckim wykończeniem.

Podsumowując - jeżeli dla inwestora najważniejszy jest budżet to powinien wybrać płot panelowy. Jest to rozwiązanie, które pozwala na o wiele mniejsze możliwości aranżacyjne, jednak na plus należy zaliczyć jego koszt. Jest to szczególnie istotne w przypadku bardzo dużych powierzchni, gdzie konieczne jest zastosowanie bardzo długiego ogrodzenia. Najczęściej takie systemy można spotkać w zakładach przemysłowych, czy na osiedlach mieszkaniowych. Niejednokrotnie płoty panelowe stosowane są w parkach. Z kolei jeżeli najważniejsza jest estetyka ogrodzenia danej posesji to ogrodzenia metalowe będą lepszym wyborem, gdyż gwarantują wykonanie spójnej kompozycji np. z bramami przesuwnymi, czy furtkami. Warto jednak dodać, że płoty panelowe, pomimo że same w sobie nie są zbyt eleganckie to niejednokrotnie mogą stanowić doskonałe podpory dla pnączy. Wystarczy teraz jedynie określić, co jest ważniejsze i zdecydować się na dane rozwiązanie. Powodzenia.

Ogrodzenie panelowe i metalowe - porównanie

Fot. materiał partnera

Źródło: Publikacja partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E