Zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej przestały być postrzegane jako ekstrawagancja dostępna dla nielicznych. Mezoterapia igłowa, jako skuteczny sposób na regenerację skóry, redukcję zmarszczek czy wypadanie włosów, jest rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie zadbać o zdrowy wygląd i dobre samopoczucie. Dowiedz się, ile kosztuje i jak sfinansować serię zabiegów.
Od tysięcy lat ludzie dostrzegali potencjał zdrowotny w nakłuwaniu skóry — dowodem na to jest akupunktura, stosowana w medycynie wschodniej jako metoda poprawy samopoczucia i łagodzenia dolegliwości. Współczesna medycyna estetyczna idzie krok dalej i nakłuwanie zastępuje wstrzykiwaniem. Mezoterapia igłowa, dzięki precyzyjnemu wprowadzaniu skoncentrowanych substancji odżywczych bezpośrednio pod skórę, pozwala osiągnąć efekty regeneracyjne, poprawiać elastyczność, redukować zmarszczki oraz walczyć z niedoskonałościami.
Kto może zalecić taki zabieg? Mezoterapia igłowa jest zwykle rekomendowana przez:
To, od jakiego specjalisty wyjdzie sugestia, aby poddać się zabiegom, zależy od indywidualnych potrzeb skóry oraz problemu, z jakim pacjent się zgłasza. Na przykład dermatolog może zalecić mezoterapię na blizny potrądzikowe, trycholog w przypadku problemów z wypadaniem włosów, a chirurg plastyczny jako element wspierający procesy regeneracyjne po zabiegach.
Koszt mezoterapii igłowej zwykle wynosi od 300 do 800 zł za jedną sesję. Cena jest uzależniona od rodzaju użytych preparatów, wielkości obszaru poddawanego zabiegowi, renomy gabinetu oraz doświadczenia specjalisty wykonującego zabieg. Ponadto w dużych miastach ceny bywają nieco wyższe niż w mniejszych miejscowościach. W cenie zwykle uwzględnione jest znieczulenie. Czas jednej sesji to od 15 do 45 minut.
Aby jednak zobaczyć efekty mezoterapii, jedna sesja nie jest rekomendowana. Zatem ile razy trzeba poddać się nastrzykiwaniom? Jak przekonują specjaliści, to zależy od stanu skóry, zaawansowania problemu, wieku pacjentki oraz oczekiwanego efektu. Zwykle zaleca się serię od 3 do 6 zabiegów, wykonywanych w odstępach co 2-4 tygodnie. Dodatkowo niektórzy polecają również wykonywanie kolejnych zabiegów przypominających co 6 miesięcy.
Sumując koszt całej terapii, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych.
Wydatek kilku tysięcy złotych na przestrzeni raptem paru miesięcy może być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Jednocześnie, jeśli zabiegi przynoszą korzyści dla zdrowia i samopoczucia — poprawiają kondycję skóry, a tym samym wpływają pozytywnie na ogólne poczucie pewności siebie i samoocenę — inwestycja może okazać się opłacalna i nie warto z nią zwlekać. Aby ją sfinansować, można sięgnąć po pożyczkę.
Warto wiedzieć, że biorąc pożyczkę w Smartney, nie trzeba podawać celu, jaki ma się zamiar sfinansować. Dodatkowo elastyczne warunki spłaty, które pożyczkobiorca częściowo sam ustala, umożliwiają dopasowanie rat do możliwości finansowych. Jak to możliwe? Korzystając z konfiguratora na stronie Smartney.pl, można sprawdzić, jaka będzie wysokość raty przy wskazanej kwocie pożyczki i ilości rat. To sprawia, że inwestycja w zdrowie i samopoczucie staje się bardziej dostępna.
Decydując się na pożyczkę, warto znaleźć taką, która wymaga minimum formalności i zaangażowania — zwłaszcza że sam zabieg i cykl regeneracji skóry są już wystarczająco angażujące. W Smartney cały proces odbywa się online i trwa krócej niż sesja mezoterapii. Do wypełnienia wniosku potrzeba jedynie danych z dowodu osobistego i ewentualnie zalogowania się na swoje konto bankowe. A czas potrzebny na decyzję o wypłacie pieniędzy od momentu podpisania umowy, najczęściej trwa mniej niż 4 minuty (wyniki raportu „Czas zlecenia wypłaty pożyczki klientom Smartney”).
„Czy mezoterapia ma sens?” — to pytanie zadaje sobie wiele osób, które szuka pomocy w gabinetach medycyny estetycznej. Wątpliwości potęguje fakt, że zabiegi nie należą do tanich. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, warto udać się na konsultację do wykwalifikowanego, doświadczonego specjalisty. Tylko profesjonalna ocena stanu skóry i indywidualnie dobrany plan zabiegów mogą zapewnić optymalne rezultaty.
Szczególnie że nie ma jednego, uniwersalnego preparatu stosowanego przy mezoterapii igłowej — jego skład dobiera się pod konkretne potrzeby skóry. Dzięki temu zabieg jest precyzyjnie dopasowany, co zwiększa jego skuteczność.
Foto i treść: materiał partnera
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|