Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kiedy potrzebny jest pojemnik na gruz? Odpadów powstałych podczas remontu lub budowy nie można wyrzucić do zwykłych pojemników na śmieci wokół domu (nawet do pojemnika na ogólny odpad), ani umieścić ich w umowie na odbiór śmieci. Również oddanie ich do lokalnego PSZOK-u (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) może sprawiać problemy. Dlaczego?

Odpady budowlane – co z nimi zrobić

Po pierwsze, ze względu na ich wagę i gabaryty. Odpady budowlane są dużych rozmiarów i ciężkie, często posiadają również ostry brzegi. Trudno jest samodzielnie przenieść je do wyznaczonego miejsca. Ponadto, każdy punkt przyjmuje tylko ograniczoną ilość odpadów na raz. Po drugie, z uwagi na ich skład chemiczny. Chociaż większość PSZOK-ów przyjmuje gruz, nie można go mieszać z innymi odpadami.

Aby odpowiednio zutylizować odpady budowlane, najlepiej wynająć pojemnik na gruz lub worek typu big bag razem z usługą odbioru odpadów. Możesz skorzystać z usług firmy zajmującej się gospodarką odpadami budowlanymi i wielkogabarytowymi. Poniżej znajdziesz informacje na temat zawieranej usługi wynajmu pojemnika oraz odbioru odpadów, a także instrukcję krok po kroku dotyczącą zamówienia pojemnika i przygotowania miejsca na jego umieszczenie.

Co obejmuje usługa wynajmu pojemnika i odbioru odpadów? W ramach tej usługi, w uzgodnionym dniu dostarczymy na plac budowy, do Twojego domu lub mieszkania, pojemnik na odpady budowlane. Czas wynajmu pojemnika zależy od indywidualnych ustaleń. Możemy ustalić cenę za określoną liczbę dni, jednak jeśli będą występować opóźnienia i będziesz potrzebować pojemnika na dłużej, możemy umówić się na dodatkową opłatę za przedłużenie usługi.

Gdy pojemnik będzie gotowy do odbioru, przyjedzie specjalistyczna firma i zabierze go wraz z jego zawartością. Ty będziesz miał pewność, że odpady związane z remontem lub budową zostaną prawidłowo zutylizowane, a Twój umysł będzie spokojny.

Jak wybrać i wynająć pojemnik? Instrukcja krok po kroku Po pierwsze, wyszukaj firmę działającą w Twojej okolicy. Firmy oferujące wynajem kontenerów na gruz i worków BigBag, takie jak warszawska firma Krymar https://krymar.eu/

zapewniają wynajem kontenerów na gruz 7 dni w tygodniu, co znacznie ułatwia i przyspiesza pozbycie się odpadów budowlanych i tym podobnych. Ceny kontenerów na gruz zaczynają się już od 400 zł a worków BigBag od 250 zł.

Wybierz odpowiedni rozmiar i typ kontenera Jakiego rozmiaru powinien być kontener na gruz?

Możesz samodzielnie dopasować wielkość kontenera do swoich potrzeb lub przekazać te informacje nam lub innej firmie zajmującej się wywozem gruzu, abyśmy mogli zaproponować optymalne rozwiązanie. Przydatne informacje obejmują: wielkość domu lub mieszkania, liczbę pomieszczeń, zakres prac remontowych (np. burzenie ścian i usuwanie kafli) oraz istniejące wyposażenie w remontowanych pomieszczeniach. Im więcej szczegółów podasz, tym lepiej dostosujemy rozmiar i rodzaj kontenera do Twoich potrzeb.

Wskazówka! Jeśli wybierzesz zbyt mały kontener, możesz mieć problemy z utylizacją całego gruzu. Natomiast zamówienie zbyt dużego kontenera wiąże się z niepotrzebnymi kosztami. Dlatego ważne jest dokładne dopasowanie rozmiaru kontenera na gruz. Sprawdź tutaj dostępne rozmiary kontenerów na gruz.

Kontener otwarty czy zamknięty?

Najpopularniejszym rodzajem kontenera na odpady budowlane jest kontener otwarty. Brak pokrywy ułatwia wrzucanie do niego ciężkiego gruzu lub odpadów o dużych rozmiarach. Natomiast kontener zamknięty posiada pokrywę, która może być zamknięta. Zalecamy wybór tego rozwiązania, jeśli kontener ma pozostawać na budowie lub na ulicy przed blokiem przez dłuższy czas - uniemożliwi to osobom nieupoważnionym wrzucanie swoich śmieci do środka.

Określ, co można wrzucić do kontenera Przed zamówieniem kontenera skonsultuj się z firmą w celu ustalenia, co można do niego wrzucić oraz czy zamierzasz wrzucać tylko gruz czy też mieszane odpady.

W większości firm zajmujących się wywozem gruzu i odpadów akceptowane są różne rodzaje odpadów budowlanych, takie jak ceramika, beton, cegły, złom, drewno (również stolarka drzwiowa, okna i deski), wełna mineralna, tynki, styropian, piasek i ziemia, worki i wiadra po cementowaniu, a także inne materiały remontowe, np. tapety, kartony, folie malarskie, płyty kartonowo-gipsowe. Firmy odbierają wszelkie odpady, które nie są uznawane za niebezpieczne.

Zdefiniuj miejsce, w którym kontener ma być umieszczony Jeśli chcesz postawić kontener na prywatnym terenie, nie musisz uzyskiwać na to zgody.

 

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E