Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Od połowy listopada rusza Moje ING dla Firmy

07-11-2016, 04:47

Od 15 listopada z nowego systemu bankowości internetowej i mobilnej Moje ING będą mogli korzystać klienci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

Jedną z podstawowych funkcji Moje ING – nowego systemu bankowości internetowej i mobilnej ING Banku Śląskiego – jest wspieranie klientów w zarządzaniu ich codziennymi finansami. Z myślą o potrzebach małych firm bank wprowadza zupełnie nowe rozwiązania. Od połowy listopada przedsiębiorcy będą mogli korzystać z nowych narzędzi pomagających w utrzymaniu płynności w firmie i wspierających w planowaniu jej rozwoju. Rozwiązania, znane z wersji systemu dla klientów indywidualnych, zostały dostosowane do potrzeb firm m.in.:

  • Strona główna systemu – zaprojektowana tak, aby jeden rzut oka pozwolił ocenić sytuację firmy. W sekcji „Dzisiaj” widoczny jest aktualny obraz finansów przedsiębiorstwa. W skutecznym zarządzaniu płynnością firmy pomaga sekcja „Miesiąc”, prezentująca wpływy i wydatki w bieżącym miesiącu kalendarzowym oraz dział pokazujący zaplanowane płatności. Z kolei sekcja „Rok” pozwala przeanalizować zestawienie wpływów i wydatków z w zakresie wahań i trendów w ciągu roku.
  • Szybkie przelewy do ZUS - wystarczy jeden przelew, żeby opłacić wszystkie składki. Dodatkowym ułatwieniem jest przejrzysta formatka przelewu i szybka wyszukiwarka danych odbiorców.
  • Sekcja „Ważne terminy” – tu prezentowane są istotne daty z punktu widzenia przedsiębiorcy np. termin zapłaty podatku dochodowego. Przed spodziewanym terminem płatności klient zobaczy komunikat z linkiem kierującym do właściwego formularza przelewu. W przyszłości będą także generowane spersonalizowane komunikaty uwzględniające profil oraz dotychczasową historię transakcji firmy.
  • Sekcja „Analiza wpływów i wydatków” - pozwala na szczegółową analizę wpływów i wydatków firmowych oraz salda w różnych wariantach i zakresach czasowych.

Klienci, którzy korzystają w ING z konta firmowego i osobistego, będą mogli zalogować się do jednego systemu bankowości internetowej i zarządzać oboma rodzajami rachunków. W wersji dla przedsiębiorców zastosowana została inna paleta kolorystyczna – niebieska dla sekcji finansów firmowych, a pomarańczowa dla osobistych. Klienci mogą w każdej chwili zdecydować, z której bankowości - osobistej czy firmowej - będą korzystać po zalogowaniu.

Moje ING dla Firmy automatycznie dostosowuje się do urządzenia, z którego korzysta klient, dzięki czemu te same czynności można wykonać równie łatwo na smartfonie, tablecie i komputerze. Bank przygotował także aplikację na smartfony Moje ING mobile, która ma wszystkie funkcje pełnej wersji systemu, a także wzbogacona została o dodatkowe funkcje dostępne bez logowania.

Z Mojego ING dla Firmy będą mogli korzystać właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych. Przez pewien czas klienci będą mogli używać zarówno Moje ING dla Firmy, jak i dotychczasowy system. Wyłączenie ING BankOnLine nastąpi nie wcześniej niż w pierwszym półroczu 2017 roku.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik