Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Od października rusza nowy kierunek studiów: cyberbezpieczeństwo

01-07-2019, 17:32

Takich studiów jeszcze nie było! W nowym roku akademickim na Politechnice Warszawskiej ruszają studia inżynierskie (I stopnia) na kierunku cyberbezpieczeństwo. Ich program został we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Naukową i Akademicka Siecią Komputerową (NASK). To ostatnie dni rekrutacji.

Studenci nowego kierunku zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania, analizy i utrzymania rozwiązań przeznaczonych do ochrony systemów i sieci przed cyberatakami. Będą też absolwentami Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej – bo to na nim rusza nowy kierunek.

Pożądany pracownik

Studenci cyberbezpieczeństwa - dzięki temu, czego nauczą się w trakcie studiów - staną się pożądanymi przez pracodawców kandydatami do pracy w m.in. administracji publicznej, instytucjach sektora finansowego, instytucjach zajmujących się różnymi aspektami bezpieczeństwa państwa, czy w firmach komercyjnych.

Obecnie trwa nabór na studia I stopnia, lecz na tym się nie skończy. W lutym 2023 r. Politechnika Warszawska ma uruchomić studia II stopnia na kierunku cyberbezpieczeństwo. Wszystko po to, by studentom zapewnić możliwość „płynnego” kontynuowania kształcenia na tym kierunku. 

Wymagania

Jeśli chcesz zostać ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa i zacząć studia na Politechnice Warszawskiej – na załatwienie wszystkich formalności masz czas do 7 lipca. 

Jakie egzaminy maturalne liczą się w rekrutacji na cyberbezpieczeństwo?

· matematyka (z wagą 1) 

· język obcy (z wagą 0,25)

oraz jeden z przedmiotów do wyboru:

· fizyka (z wagą 1) 

· chemia (z wagą 0,75)

· informatyka (z wagą 1)

· biologia (z wagą 0,5)

 

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji