Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka. Przyszli małżonkowie przygotowują się do tej uroczystości możliwie najlepiej i najstaranniej, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a zaproszeni przez nich goście dobrze przeżyli ceremonię i bawili się wybornie na samym weselu. Piękna, biała suknia z welonem, dobrze skrojony garnitur, wielopiętrowy tort, limuzyna, moc kwiatów, uroczysta kolacja, tańce do białego rana czy bukiecik w dłoniach panny młodej to znaki rozpoznawcze „ślubnego” dnia, choć w tej wyliczance zabrakło bardzo ważnego elementu… W końcu żaden ślub nie może odbyć się bez idealnie dobranych obrączek!
Fot. fotolia.com,194448425 | Autor: lassedesignen
Obecnie wraca tendencja na obrączki złote klasyczne. Są delikatne i uniwersalne, a my coraz chętniej sięgamy po sprawdzone w przeszłości wzorce. Jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na obrączkę delikatnie zdobioną kamieniami, połączymy to, co było, z nowoczesnym sznytem. W przypadku zdobienia kamieniem bez wątpienia najlepszym wyjściem jest oprawienie brylantu – jest to naturalny kamień, który na zawsze zachowa swój blask. Brylant nie może się porysować, co w przypadku obrączek ma bardzo praktyczne zastosowanie – w końcu ten typ biżuterii jest nie tylko wyjątkowy, ale przeznaczony przede wszystkim do codziennego użytku. W związku z tym musi być odporny na działanie czynników zewnętrznych. Obrączkę z brylantami można wielokrotnie odświeżać – polerować bądź nanosić matową warstwę. Jest to niemożliwe w przypadku pierścionków z cyrkoniami (powszechnie ulegają one zmatowieniu, a nawet ukruszeniu, tracą swój blask i połysk, stają się matowe).
Klasyka zawsze w cenie
Klasyczne złoto na ślub sprawdza się najlepiej – idealnie podkreśla urok tego wyjątkowego dnia. Jest eleganckie, a zarazem proste i klasyczne, delikatne i jednocześnie wyjątkowe. Rzuca się w oczy, ale świetnie pasuje do nieformalnego ubioru. Na łączeniu takich przeciwieństw polega urok tej biżuterii, którą od lat wybierają miliony zadowolonych klientów. Mogą oni wybierać w tysiącach dostępnych na rynku modeli – obrączkach grubszych i cieńszych, zdobionych i ascetycznych, nieforemnych i w tradycyjnym, okrągłym kształcie.
Jak wybrać idealną wysokość?
Wysokość obrączki to wysokość jej ścianki, czyli innymi słowy grubość. Ma ona duże znaczenie w związku z potencjalną wytrzymałością. Zależność jest prosta – im obrączka jest grubsza i bardziej masywna, tym większą wykazuje odporność na ścieranie. Wybierając wysokie pierścionki, mogą mieć Państwo w perspektywie ich wieloletnie użytkowanie. Za najbardziej optymalną i najbardziej pożądaną wysokość tej biżuterii uchodzi ścianka grubości od 1,3 mm do 1,5 mm – taki pierścionek nie jest ani za wysoki, ani zbyt niski, po prostu idealny. Oczywiście, zdarzają się obrączki jeszcze masywniejsze (o wysokości 1,8 mm czy 2,5 mm), a czasami nawet niższe, np. takie o grubości ścianek 0,7 mm. Wszystko zależy od preferencji młodej pary oraz budżetu, który młodzi chcą przeznaczyć na swoją ślubną biżuterię.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|