Nowy sposób udostępniania plików w Dokumentach Google

13-09-2011, 10:33

Internauci będą mogli wkrótce udostępniać swoje dokumenty do komentowania, jednak bez możliwości ich edycji w inny sposób.

Jak poinformowano na blogu wyszukiwarkowego giganta, już wkrótce użytkownikom Dokumentów Google zostanie udostępniony nowy rodzaj dzielenia się swoimi dokumentami. 

Czytaj także: Nowy interfejs dla Google Docs Apps

Sonda
Udostępniasz swoje pliki w sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Do tej pory internauci mogli udostępniać dokumenty w trybie wyłącznie do odczytu bądź nadawać do nich pełne prawa innym użytkownikom. Już wkrótce każdy będzie mógł zastosować hybrydę obu rozwiązań: dzielenie się plikiem, który inny internauta będzie mógł przejrzeć i skomentować, ale bez edycji pierwotnego dokumentu.

Warto zauważyć, że pliki będziemy mogli oferować w ten sposób nie tylko konkretnym osobom, ale także znacznie szerszej publiczności. W ustawieniach udostępniania mamy do dyspozycji m.in. możliwość dzielenia się dokumentem z internautami, którzy otrzymają do niego link, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by uczynić go widocznym także dla wyszukiwarek internetowych.

Udostępnianie do komentowania
fot. - Udostępnianie do komentowania
W ubiegłym tygodniu Google zaprezentował swoje rozszerzenie dla Chrome'a, które pozwala na dostęp do webowego pakietu biurowego nawet bez dostępu do internetu. Rozwiązanie spotkało się jednak z liczną krytyką, głównie ze względu na znaczne ograniczenie liczby funkcji w stosunku do stosowanego wcześniej dodatku Gears.

Czytaj także: Dokumenty Google dostępne już offline


Źródło: Google Docs
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy