Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowy rok z programowaniem – konkurs dla klas 1-4

16-01-2019, 16:48

Nie liczy się, w którym miejscu Polski mieszkają. Jeśli chodzą do klasy 1-4, mogą spróbować swoich sił w konkursie. Jeśli przekonają ministerstwo cyfryzacji, że to właśnie dla ich grupy należy zorganizować zajęcia programowania - mogą liczyć na kilkugodzinny warsztat.

Przyjedziemy w dowolne miejsce w Polsce - do szkoły, mieszkania, domu kultury czy biblioteki i zorganizujemy profesjonalne zajęcia - zapowiada minister cyfryzacji Marek Zagórski

To zapowiedź konkursu Ministerstwa Cyfryzacji, skierowanego do grup dzieci z klas 1-4.

Grupa, która może wziąć udział w konkursie, musi liczyć od 4 do 20 osób i mieć pełnoletniego opiekuna - rodzica, nauczyciela, opiekuna prawnego. To opiekun zgłasza grupę do konkursu (wypełnia formularz), a grupa ma przekonać komisję konkursową, że to właśnie jej należy się nagroda - warsztaty z programowania.

Pytanie konkursowe brzmi: Dlaczego to właśnie do Was mamy przyjechać i przeprowadzić warsztaty z programowania? Na pytanie należy odpowiedzieć poprzez formularz na stronie internetowej, a odpowiedź może zawierać do 1800 znaków.

Na wypełnienie formularza zgłoszeniowego jest czas do 8 lutego 2019 r. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybrane minimum jedno, a maksimum pięć najciekawszych - komisja będzie pracować w dniach 9-21 lutego. 22 lutego nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników.

Wszystkie potrzebne informacje dostępne są na stronie konkursu.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data