Nowy Gmail - uważaj na rozszerzenia

19-02-2008, 06:38

Usługa Gmail w nowej wersji ma być wkrótce dostępna języku polskim. Wszyscy, którzy korzystali z wersji anglojęzycznej, aby mieć dostęp do zaawansowanych opcji, mogą szykować się na powrót. Wcześniej trzeba jednak zaktualizować swoje rozszerzenia.

Prace nad wprowadzaniem nowego interfejsu Gmaila w 37 językach zostały rozpoczęte 13 lutego. Wczoraj wieczorem przypomniano o tym na oficjalnym blogu Google Polska i dodano, że Polacy będą mogli cieszyć się nowymi funkcjonalnościami już "wkrótce".

Te nowe funkcjolności to: kolorowe etykiety, możliwość grupowego czatowania, nowe emotikony, nowy menadżer kontaktów oraz kilka pomniejszych funkcji, takich jak nowe skróty klawiszowe oraz możliwość dodawania pojedynczych wiadomości jako zakładek w przeglądarce.

Przedstawiciele Google ostrzegają jednak, że jednym z efektów ubocznych wprowadzonych zmian jest możliwość wystąpienia konfliktów z tymi rozszerzeniami dla Gmaila, które nie zostały stworzone przez Google.

Osoby, które korzystają ze skryptów modyfikujących bezpośrednio kod interfejsu Gmaila powinny upewnić się, że mają ich najnowsze wersje. Firma Google już skontaktowała się z twórcami niektórych popularnych rozszerzeń, i niektórzy z nich zaktualizowali swoje skrypty.


Źródło: Blog Google Polska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag rozszerzeniatag poczta elektronicznatag Googletag GMail
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy