Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komunikator Gadu-Gadu 11 zostanie pozbawiony zbędnych wtyczek, a według naszego informatora prawdopodobnie jest największym projektem informatycznym w Polsce i pojawi się w lutym lub marcu. Czy GG odzyska użytkowników?

Ten komunikator wygląda bardzo podobnie do GG 11
fot. Czytelnik DI - Ten komunikator wygląda bardzo podobnie do GG 11
Czytelnik Dziennika Internautów na adres redakcji przesłał zrzut ekranu komunikatora (patrz grafika) znaleziony w sieci, który ma przedstawiać nową wersję Gadu-Gadu 11. Według naszego informatora, ściśle związanego z firmą Gadu-Gadu, wygląd komunikatora na zrzutach ekranu jest bardzo zbliżony do oryginalnego. Można z tego wywnioskować, że nowe GG nie będzie już tak przeładowane wtyczkami, zakładkami i odnośnikami. Gdyby tak się stało, komunikator wyglądałby podobnie jak ten z 2005 roku, gdy swoją premierę miało GG w wersji 7.0.

Komunikator Gadu-Gadu według Megapanelu w ciągu ostatnich 4 lat stracił ponad 8 p. p., ponieważ w raporcie za listopad 2007 r. zanotowano zasięg 40,7%, a za październik 2011 r. - 32,44%. Pomimo powrotu do prostoty, komunikator wcale nie musi się starać odzyskiwać starych użytkowników, a zacząć pozyskiwać nowych, w szybszym tempie. Z drugiej zaś strony - o tym, że GG nadal ma swoich wiernych użytkowników może świadczyć fakt, że na aukcjach WOŚP w tym roku numer GG: 20 został sprzedany za ponad 50 tys. zł. Każdy kolejny numer wystawiany na Allegro jest coraz droższy, bo ubiegłoroczny trafił do nabywcy za 15 tys. zł mniej.

Czytaj też: W internecie już prawie po WOŚP

Inaczej twierdzi Qrix, współautor jednego z serwisów poświęconych komunikatorom. Osobiście uważam, że aplikacja nie przyciągnie tych użytkowników, którzy już dawno porzucili Gadu-Gadu na rzecz innego komunikatora. Nowa wersja programu musiałaby zaoferować tym osobom coś, czego nie ma ich obecny komunikator, może jednak ona zatrzymać trend spadkowy. Być może GG 11 spodoba się osobom, które od wielu lat korzystają właśnie z klasycznego GG 6 i 7 - mówi Qrix z Komunikatory.IM

Przypomnijmy, że nowy komunikator miał pojawić się jesienią ubiegłego roku. GG planowało wydać wersje desktopowe (Windows, Mac, Linux), a wraz z nimi nowe wersje mobilne, zintegrowane z tymi pierwszymi.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.plOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik