Nowe funkcje w edytorze wideo dla YouTube'a

15-09-2011, 15:14

Użytkownicy mogą teraz łatwiej edytować przesyłane do witryny materiały, ale także filmiki, które do tej pory nie zdobyły dużej publiczności.

Na blogu serwisu YouTube poinformowano o nowościach w chmurowym edytorze wideo. Pierwsza wersja narzędzia pojawiła się już dziewięć miesięcy temu, a od tego czasu całość cieszy się coraz większym zainteresowaniem. 

Czytaj także: Google+ to na razie najlepszy konkurent Facebooka

Sonda
Wysyłasz swoje filmy do YouTube'a?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak zauważył Google, wielu użytkowników nie ma dostępu do oprogramowania umożliwiającego podstawową obróbkę wideo. Częstym problemem jest również słaby sprzęt, na którym przygotowywanie interesującego materiału może zająć sporo czasu.

W nowym edytorze znajdziemy m.in. funkcje stabilizacji obrazu, poprawy kontrastu oraz kolorów. Nie mogło również zabraknąć interesujących efektów, takich jak sepia, komiks, gwiazda czy diament. Zwiększono teraz także maksymalną liczbę klipów z 6 do 17 oraz dodano możliwość wzbogacenia filmiku o podkład dźwiękowy z AudioSwap.

Z narzędzia można korzystać w przypadku nowo wysyłanych do serwisu plików, ale także tych posiadanych już na naszym koncie. Jeśli liczba odtworzeń danego materiału nie przekroczyła tysiąca, plik będzie można bez trudu zamienić. Warto też dodać, że nawet po wprowadzeniu zmian w naszym materiale wideo edytor pozwala na przywrócenie jego poprzedniej wersji.

Choć według niektórych obserwatorów YouTube był nietrafioną inwestycją dla Google'a, wyszukiwarkowy gigant nie przestaje prezentować nowości związanych z serwisem. Nawet jeśli sama witryna nie zdoła wygenerować dużych przychodów, jej olbrzymia popularność może pomóc korporacji z Mountain View w promowaniu innych usług.

Czytaj także: YouTube to nietrafiona inwestycja dla Google'a?


Źródło: YouTube
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy