Stolarnia jest ciekawym pomysłem na biznes. Popularność wyrobów drewnianych, a w szczególności mebli i podłóg sprawia, że obróbka drewna może przynieść znaczące dochody. Zanim jednak zakład rozpocznie pracę i zacznie zarabiać, niezbędne jest wyposażenie go w specjalistyczne maszyny. Nie są one tanie, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup i rozważyć możliwość wyboru maszyn używanych.
Obróbka drewna jest złożonym procesem, który wymaga stosowania różnych maszyn na każdym z etapów jego przetwarzania. Inny sprzęt będzie potrzebny w zakładzie, który z bali drewnianych wycina deski i łaty z bali drewnianych, a inne maszyny wybierze stolarnia specjalizująca się w zgrubnej obróbce materiału. Do produkcji płyt czy desek podłogowych potrzebne są piły, szlifierki i okleiniarki. O najbardziej wyspecjalizowane wyposażenie musi się postarać właściciel firmy, która produkuje konkretne detale meblowe – nóżki, listewki, podpórki czy stelaże.
Maszyny stolarskie, które znajdziesz w ofercie firmy EMI to między innymi: piły, szlifierki, czterostronne, strugarki, grubościówki, wyrówniarki i wyrówniarko-grubościówki. Są to urządzenia niezbędne w niemal każdej stolarni. Natomiast do bardziej zaawansowanej produkcji możesz wybrać maszyny do obróbki drewna takie jak wiertarki, czopiarki, dłutarki, gilotyny, zszywarki do ramek lub frezarki do drewna. Jeśli stolarnia zajmuje się przygotowywaniem płyt dla przemysłu meblowego niezbędne w niej będą okleiniarki, walce klejowe, prasy i spajarki do forniru. Na typowe wyposażenie składa się też wiele maszyn pomocniczych. Są wśród nich rębaki i brykieciarki, odciągi trocin, podnośniki, kompresory i wiele innych.
Może Cię zainteresować: Wyposażenie stolarni – Ile kosztuje?
Wymienione wcześniej maszyny do obróbki drewna tworzą długą listę urządzeń, z których każde może być wykorzystywane tylko do wykonywania wąskiego zakresu prac. Wyjątkiem są maszyny wieloczynnościowe, które jednak stawiają ograniczenia w odniesieniu do tempa realizacji zadań. Nie można bowiem korzystać z kilku ich funkcji jednocześnie. Wprawdzie żadna stolarnia, zwłaszcza na wstępnym etapie działalności, nie potrzebuje każdej maszyny z tej listy, jednak nawet zakup kilku jest poważną inwestycją, która obciąża budżet młodego przedsiębiorstwa.
Alternatywą dla nowych konstrukcji są używane maszyny do drewna, które oferuje firma EMI. Są to urządzenia po kilkuletniej eksploatacji, ale markowe i po przeglądzie technicznym. Dzięki temu są w pełni sprawne i oferują wydajność na poziomie równym nowym modelom. Zakup używanej okleiniarki czy piły oznacza oszczędność nawet kilku tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę złożoność parku maszynowego przeciętnej stolarni, przy jej kompletnym wyposażeniu w maszyny z drugiej ręki można zaoszczędzić środki na materiały lub jeszcze jedno urządzenie.
Panuje powszechne przekonanie, że produkt używany jest gorszej jakości, mniej sprawny i bardziej podatny na awarie. Czy tak jest w rzeczywistości? Ciekawym porównaniem może być odniesienie do zakupu używanych butów znanej marki. Nabywając je za połowę ceny, płacisz za nie tyle, co za nowe obuwie lokalnego rzemieślnika. Zyskujesz jednak pewność, że ponosisz je kilka lat, a dzięki staranności wykonania i materiałom – nie obetrzesz pięt i nie dorobisz się odcisków.
Używane maszyny do drewna znanych producentów są takie jak te przykładowe buty. Dlatego wybierając je nie tylko oszczędzasz pieniądze, lecz również:
Uzupełniając te korzyści sporą kwotą, która pozostanie w kieszeni czy na rachunku firmy oraz gwarancją, że używane maszyny do drewna przeszły kompleksowe remonty i mają gwarancję, z pewnością dostrzeżesz przewagę sprzętu z drugiej ręki, nad nowymi modelami.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|