Nowa jakość biegania - Garmin 6 Fenix

11-10-2019, 10:59

Garmin Fenix 6 to absolutnie kultowe zegarki do biegania, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród biegaczy, szczególnie tych, który zafascynowani są bieganiem ekstremalnym i pokonywaniem kolejnych granic. To właśnie z myślą o nich Garmin wypuścił pod koniec sierpnia całą serię zegarków sportowych, w której skład wchodzi aż 19 modeli. Już podstawowe wersje, czyli Garmin Fenix 6 i Garmin Fenix 6S potrafią zaskoczyć.

bieganie

  1. Nowa jakość pracy
  2. Pełna kontrola
  3. Jakość z stali
  4. Stąd lepiej widać
  5. Dodatki

Nowa jakość pracy

Zegarki Gamin Fenix 6 zostały wyposażone min. w narzędzia umożliwiające zarządzanie zużyciem energii. Funkcja ta umożliwia obserwacją, w jaki sposób konkretne ustawienia i czujniki wpływają na zużycie baterii zegarka, co ma znaczenie przede wszystkim przy bardzo długich wybieraniach, a także w sytuacji, gdy urządzenie jest po prostu słabo naładowane, a zbliża się czas treningu. Zarządzanie zużyciem energii pozwala wprowadzić takie ustawienia, które umożliwią wydłużenie pracy zegarka. Producent przekonuje, że zegarek jest w stanie wytrzymać do dwóch tygodni z trybie zegarka, 28 dni - w trybie ekspedycyjnym i aż 48 dni - w trybie oszczędzania baterii.

Pełna kontrola

Profesjonalny zegarek do biegania powinien mieć wbudowane profile aktywności dla różnych typów biegów, ale także na innych sportów (jazdy na rowerze, wiosłowania, narciarstwa czy innych), w końcu większość biegaczy nie ogranicza się wyłącznie do tego jednego sportu, a każdą swoją aktywność chcą mierzyć. We wszystkich tych sportach przydaje się oczywiście GPS, natomiast przy biegach trailowych nie bez znaczenia jest wysokościomierz barometryczny, 3-osiowy elektroniczny kompas, żyroskop, akcelerometr i termometr - Garmin Fenix 6 ma wszystkie te funkcje. Jednocześnie nowoczesne jego funkcje pozwalają również rozplanować tempo biegu. Za tę możliwość odpowiada technologia PacePro. Ponadto, te zagarki sportowe zostały wyposażone w nadgarstkowy optyczny pomiar tętna (według producenta działający również pod wodą), jak również pulsoksymetr (informujący o aklimatyzacji wysokościowej) - bezcenny przy biegach górskich.

Jakość z stali

Garmin Felix 6 jest niewiarygodnie wytrzymałym zegarkiem biegowym, co ma spore znaczenie szczególnie w kontekście biegów ekstremalnych i górskich, podczas których bardzo łatwo o uszkodzenie sprzętu. Zegarek ma ramkę ze stali nierdzewnej. Jest odporny na zmiany temperatury, wstrząsy i oczywiście wodoodporny. Producent chwali się, że Garmin Fenix 6 spełnia amerykańskie normy militarne. Wszystko dzięki szkłu Coring Gorilla Glass 3, polimerowej obudowie wzmocnionej szklanym włóknem oraz metalowej, tylnej pokrywie. 

Stąd lepiej widać

Zegarek biegowy musi być przede wszystkim czytelny. Utrzymanie pełnej kontroli podczas szybkiego i wymagającego biegu nie jest wcale prostym zadaniem, dlatego Garmin Fenix 6 został wyposażony w zawsze włączony wyświetlacz o przekątnej 1,3 cala. Wyświetlacz tej serii jest prawie 20% większy od poprzednich modeli Garmina. Rozdzielczość wyświetlacza to 260x260 pikseli, a wymiary to 47x47x14,7 mm. Co ciekawe, Garmin nie jest wyjątkowo ciężki, ponieważ waży 80 gram, z czego aż 57 to sama koperta.

Dodatki

Zegarek do biegania można oczywiście parować ze smartfonem, co umożliwia otrzymywanie wiadomości lub powiadomień bezpośrednio na zegarek. Analogicznie działają wszelkiego typu alarmy.  Dodatkowo w omawianym zegarku znajdują się aplikacje: płatności Garmin Pay, monitor energii Body battery, Virtual Partner, Virtual Racer. W modelach Garmin Fenix 6 PRO dostępna jest muzyka, wifi i mapy.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: