Nowa aplikacja Android Marketu wyciekła do sieci

02-11-2011, 12:01

Zaktualizowaną wersję sklepu z aplikacjami Google'a mogą wgrać zarówno użytkownicy nowych smartfonów, jak i tabletów z Androidem.

Serwis Android Police uzyskał dostęp do nowej wersji aplikacji Android Marketu, która nie została jeszcze oficjalnie udostępniona użytkownikom. Na posiadaczy urządzeń z "Zielonym Robotem" czeka wiele usprawnień.

Czytaj także: Samsung numerem jeden, jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów

Android Market korzysta teraz z mniejszej czcionki, a do oceny aplikacji wykorzystuje dobrze znane gwiazdki. Obok wielu innych mniej istotnych poprawek w interfejsie na użytkowników czeka także zestaw nowych funkcji, które mogą nie tylko korzystanie wpłynąć na wygodę instalowania programów, ale również pomogą oszczędzić pieniądze.

Jedną z funkcji, na którą użytkownicy czekali już od dawna, jest możliwość automatycznej aktualizacji wszystkich zainstalowanych aplikacji. Do tej pory automatyczne aktualizacje dotyczyły tylko narzędzi systemowych bądź programów, które specjalnie oznaczyliśmy.

Innym interesującym usprawnieniem jest pobieranie aktualizacji tylko podczas połączenia Wi-Fi. Programy można instalować, korzystając również z sieci komórkowych, jednak w wielu przypadkach związane jest to z dużymi kosztami. Funkcja aktualizacji programów tylko za pośrednictwem Wi-Fi (szczególnie gdy odbywa się automatycznie) pomoże usprawnić proces i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas płacenia rachunków.

Nowa wersja Android Marketu
fot. - Nowa wersja Android Marketu
Nowy Android Market potrafi również automatycznie tworzyć skróty do programów na pulpicie smartfona, a także posiada ikonę wyszukiwania głosowego. Obecnie użytkownicy donoszą, że całość wciąż powoduje problemy na tabletach, więc z nieoficjalnej aplikacji powinni na razie korzystać wyłącznie posiadacze smartfonów (albo dla bezpieczeństwa poczekać, aż poprawki udostępni oficjalnie Google).

Czytaj także: Nexus One za stary na Androida 4.0


Źródło: Adroid Police
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930