Nokia zmienia dyrektora generalnego

10-09-2010, 14:43

Krok ten ma pomóc firmie w nadrobieniu dystansu do konkurencji. Przykłady takich firm, jak Yahoo czy Apple, potwierdzają, że wiele zależeć może od jednego człowieka.

Olli-Pekka Kallasvuo, dotychczasowy dyrektor generalny Nokii, stracił pracę. Rada nadzorcza fińskiego producenta telefonów komórkowych ogłosiła dzisiaj zmianę kadrową na samym szczycie. Kallasvuo na stanowisku pozostanie do 20 września, po czym zastąpi go pochodzący z Kanady Stephen Elop.

>> Czytaj także: Nowe smartfony umocnią Nokię? 

Sonda
Czy nowy dyrektor generalny Nokii przywróci jej dawny blask?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

W komunikacie prasowym podkreślono, że jest to odpowiedni czas na przyspieszenie odnowy firmy, na wprowadzenie nowego kierownictwa z innymi umiejętnościami i silnymi stronami tak, by skutecznie wzmacniać pozycję firmy. Rada wyraziła nadzieję, że Elop posiada wszelkie kwalifikacje oraz doświadczenie potrzebne do tego, by wykorzystać pełen potencjał Nokii. Obecnie pracuje on w Microsofcie, kierując Business Division.

Nie jest tajemnicą, że Kallasvuo obarczany był odpowiedzialnością za pozostawanie przez koncern z Espoo w tyle, przede wszystkim na rynku smartfonów. Brak przełomowych produktów sprawił, że Nokia nie jest już postrzegana jako firma tak innowacyjna, jak Apple czy Research In Motion. Odbijało się to na wynikach finansowych firmy.

Fin otrzyma odprawę w wysokości około 4,6 mln euro, a także równowartość 100 tysięcy akcji Nokii.

>> Czytaj także: Nokia: Zysk operacyjny w dół o 31 procent 


Źródło: Nokia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy