Nokia na razie bez pomysłu na tablet

19-12-2011, 16:23

Fiński producent telefonów na razie wyłącznie przegląda się rynkowi tabletów - powiedział szef firmy Stephan Elop.

Jak powiedział Elop, jego korporacja "nie ma dokładnych planów" związanych z tabletami, jednak "przygląda się temu rynkowi bardzo uważnie". Zwlekanie z premierą urządzenia tego typu może utrudnić konkurowanie z urządzeniami wyposażonymi w Androida oraz iOS.

Czytaj także: Pobieramy na telefony coraz więcej

- Prawdopodobnie wyjdziemy pewnego dnia z tabletem - powiedział szef Nokii. Do tej pory informacje o stworzeniu tego typu urządzenia przez fińskiego producenta były jedynie domysłami, które bazowały na niejasnych wypowiedziach Elopa dotyczących przyszłych planów firmy.

Doświadczenia związane z użytkowaniem Windows 8 to w uproszczeniu superdoładowana wersja tego, co można znaleźć w zaprezentowanej niedawno Nokii Lumia. W związku z tym widać podobieństwa i szanse na ich współpracę z perspektywy użytkownika - powiedział pod koniec października szef fińskiej korporacji.

Warto przypomnieć, że pomimo ogromnych wysiłków ze strony Nokii oraz Microsoftu urządzenia z serii Lumia nie zdołały realnie zagrozić liderom rynku smartfonów. Analityk Alexander Peterc poinformował pod koniec ubiegłego tygodnia, że zaledwie 2,2% pytanych klientów jest zainteresowanych nowymi smartfonami z platformą Windows Phone. 

Czytaj także: Nokia: Młodzież ma dość Androida oraz iPhone'a


Źródło: NASDAQ
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy