To bardzo dobry wynik, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że wszyscy użytkownicy Naszej Klasy mogą korzystać z niego dopiero od połowy stycznia br. Wrocławska firma planuje dalszy rozwój produktu.
Komunikator serwisu Nasza Klasa pojawił się w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy ruszyły jego testy. Jest to opcja analogiczna do tej, którą znamy już m.in. z Facebooka. Komunikator umożliwia prowadzenie rozmów, ich archiwizację, a także przejście do profilu. Statusy użytkowników w Naszej Klasie aktualizowane są na bieżąco.
Z wersji testowej korzystało około pół miliona osób. Wszyscy mogli zacząć rozmawiać za pośrednictwem NKtalk w połowie stycznia br. Od tego czasu liczba użytkowników komunikatora dynamicznie rośnie. Jak podaje Nasza Klasa, pod koniec stycznia, czyli zaledwie dwa tygodnie po premierze, korzystały z niego dwa miliony osób. Teraz liczba ta wynosi już około 5 milionów.
Jan Samołyk, specjalista ds. PR serwisu, podkreśla, że cały czas trwają prace nad rozwojem produktu. Niedługo NKtalk pojawić się ma w postaci aplikacji, którą będzie można zainstalować na komputerze. Niebawem w sieci uruchomiony zostanie blog poświęcony tej funkcjonalności.
Wersji desktopowej trudno jednak będzie się przebić do czołówki komunikatorów na polskim rynku. Na nim bowiem niepodzielnie rządzi Gadu-Gadu. Jego pozycja wydaje się niezagrożona. Popularność NKtalk jako części serwisu społecznościowego niewątpliwie może imponować, jednak przeniesienie jej do aplikacji będzie nie lada wyzwaniem.
A co Wy o tym sądzicie? Korzystacie z NKtalk? Czy Waszym zdaniem komunikator ten będzie w stanie zagrozić już działającym? Czekamy na komentarze!
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*