Następca Visty w 2009 roku?

20-01-2008, 17:58

Jeśli wierzyć pogłoskom, następca Visty - Windows 7 - pojawi się na rynku w drugiej połowie 2009 roku. Pierwsze wersje są już prawdopodobnie testowane.

Z informacji serwisu TG Daily wynika, że pierwsza wersja (M1) została już przesłana partnerom Microsoftu do Wielkiej Brytanii. Jeśli zostanie dotrzymany nowy terminarz, wersja finalna winna ujrzeć światło dzienne w drugiej połowie przyszłego roku.

Koncern z Redmond odmówił potwierdzenia tej informacji. Wcześniej mówiło się o roku 2010.

Z informacji, do których dotarli dziennikarze TG Daily wynika, że wersja M2 pojawi się na przełomie kwietnia i maja 2008, natomiast M3 w trzecim kwartale br. Nie jest jeszcze znana data pojawienia się pierwszej wersji beta Windows 7, a tym bardziej pierwszej wersji do sprzedaży masowej.

Wśród nowinek, jakie przedostały się do mediów, ciekawym wydaje się możliwość obsługi w jednym komputerze kilku kart graficznych, pochodzących nawet od różnych producentów. W związku z tym ma pojawić się także nowa wersja Windows Media Center. Nowy system operacyjny ma mieć także mniejsze wymagania sprzętowe niż Vista, co już samo w sobie da mu przewagę nad tym systemem Microsoftu.

Źródło: TG Daily
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy