Narzędzia Last.fm w jednym miejscu

06-03-2008, 20:53

Twórców stron internetowych, ale także zwykłych użytkowników muzycznej platformy z pewnością zainteresuje fakt uruchomienia nowej witryny, na której zgromadzono aplikacje i rozszerzenia wykorzystujące dane nt. muzyki słuchanej przez internautów.

Serwis Build to nowa propozycja Last.fm, która powinna pomóc internautom w znalezieniu przydatnych narzędzi wykorzystujących możliwości muzycznej bazy.

Zawartość strony podzielono na kilka głównych kategorii - rozwiązania dla desktopów (znajdziemy tu wtyczki m.in. dla Skype'a, Firefoksa i Opery), dział web (z mniej lub bardziej przydatnymi skryptami wykorzystującymi wyniki ze wskazanego profilu), a także narzędzia dla użytkowników serwisów społecznościowych, umożliwiające szybką publikację prywatnych statystyk muzycznych na ich łamach.

Nie zabrakło oczywiście zbioru wtyczek do kilkudziesięciu odtwarzaczy muzycznych, które umożliwiają rejestrację odsłuchiwanych utworów, a tym samym korzystanie z możliwości Last.fm.

Twórcy wtyczek i programów korzystających z muzycznej bazy internautów mają możliwość zgłoszenia swego rozwiązania - jeśli zdobędzie one przychylność operatorów, znajdzie się w serwisowym katalogu.

Last.fm to jeden z największych serwisów web 2.0, z którego regularnie korzysta około 15 milionów internautów. Pod koniec maja zeszłego roku platforma nabyta została przez koncern medialny CBS za 280 milionów USD. Od stycznia w niektórych krajach możliwe jest darmowe odtwarzanie pełnych utworów artystów z największych wytwórni, prosto z poziomu witryny.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: Last.fm
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930