"Narrenturm" Sapkowskiego w postaci audiobooka

03-10-2009, 03:05

Zakończyła się produkcja dźwiękowej wersji "Narrenturm" Andrzeja Sapkowskiego. 112 aktorów współtworzyło dzieło, które od 2 października dostępne jest na płytach CD w formacie mp3.

Nagrania dźwiękowej wersji "Narrenturm" trwały 4 miesiące. Producentami audiobooka są Polskie Radio oraz serwis audioteka.pl. Dźwiękowe "Narrenturm" jest czymś więcej niż zwyczajnym audiobookiem czytanym przez jednego lektora – mamy do czynienia z dziełem, które współtworzyło 112 aktorów. Jak zapewniają producenci jest również czymś więcej niż klasyczne słuchowisko kojarzone z krótką formą adaptacji powieści - efekty dźwiękowe nawiązują do najlepszych tradycji ścieżek filmowych i pozwalają nam wczuć się w mroczną atmosferę średniowiecza.

Proza Sapkowskiego i towarzysząca jej muzyka jest doceniana przez rosnące grono miłośników audiobooków. Jeszcze przed oficjalną premierą audioteka.pl zarejestrowała rekordową liczbę pobrań w formie .mp3. - Zainteresowanie tą pozycją przekracza najśmielsze nasze oczekiwania. Zakładając, że wzrost sprzedaży będzie nadal tak dynamiczny, to w ciągu roku liczba pobranych „Narrenturm” może sięgnąć kilku tysięcy sztuk – mówi Błażej Kukla, współtwórca audioteka.pl.

Audiobook jest dostępny w postaci trzypłytowego albumu zawierającego książeczkę wzbogaconą zdjęciami oraz wywiad z Andrzejem Sapkowskim.

Fragment dźwiękowej wersji "Narrenturm" Andrzeja Sapkowskiego w pliku mp3.


Następny artykuł » zamknij

Pierwszy milion spryciarzy

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Sapkowskitag Narrenturmtag mp3tag audiobooki
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy