Najdłuższy w historii finał WOŚP. Rekordowy, pomimo pandemii

01-02-2021, 12:46

Polacy ponownie dopisali. Do północy 31 stycznia, podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano deklarowaną kwotę 127 495 626 zł! Pieniądze z tej zbiórki zostaną przeznaczone na sprzęt medyczny do laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ostatni finał zaczął się nietypowo, bo już w sobotę 30 stycznia. Łącznie odbyło się 27 godzin transmisji online ze studia finałowego, mnóstwo koncertów, licytacji, na ulice wyszło kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy oraz 15. Bieg Policz się z cukrzycą. Wszystko wygenerowało niesamowite emocje wśród ogromnej liczby Polaków wspierających ideę WOŚP.

Każdego roku o godzinie 20:00 podczas Finału WOŚP tysiące świateł mknie do nieba. W tym roku ze względu na pandemię Światełko do Nieba odbyło się pod finałowym studiem. Na specjalnie przygotowanej konstrukcji został wyświetlony pokaz multimedialny połączony z pirotechniką.

Zgodnie z tradycją, późnym wieczorem odbyła się "licytacja" Złotych Serduszek i Złotych Kart:

Złota Karta nr 1 zdobyła firma ITA Tools za kwotę 181 818 zł.
Złote Serduszko nr 1 otrzyma Bio-Gen Łódź za kwotę 677 777 zł.

29. finał WOŚP fot. Łukasz Widziszowski

29. finał WOŚP, fot. Łukasz Widziszowski

Chociaż finałowa transmisja została zakończona, nadal można wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i cel 29. Finału. Do 14 lutego można licytować przedmioty na aukcjach Allegro, a do 15 lutego jest możliwość wysyłania SMS. Wszystkie formy wsparcia można znaleźć na stronie WOŚP.

Ostateczny wynik zbiórki 29. Finału WOŚP zostanie ogłoszony przez Jurka Owsiaka na konferencji prasowej dnia 7 kwietnia - w Światowy Dzień Zdrowia.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag WOŚPtag finał WOŚP
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.