Na Google+ łatwo udostępnisz mapy

15-09-2011, 08:57

Udostępnienie map lub wskazówek dojazdu w Google+ wymaga teraz dwóch kliknięć. Trzeba przy okazji przyznać, że Google+ staje się usługą spajającą to, co Google stworzyła do tej pory.

W czerwcu firma Google rozszerzyła funkcjonalność przycisku +1, tzn. zaczął on służyć do udostępniania treści poprzez Google+. Po kliknięciu przycisku +1 użytkownik może opublikować na Google+ wpis zawierający link, obrazek i opis. Google nazwał tę funkcję +snippets i teraz wykorzystał ją, aby ułatwić dzielenie się mapami.

Udostępnianie wskazówek dojazdu na Google+
fot. DI, zrzut z ekr. - Udostępnianie wskazówek dojazdu na Google+

W czasie korzystania z Map Google w prawym górnym rogu dostępny jest szary przycisk Udostępnij (Share). Możemy go użyć, aby zamieścić na Google+ przeglądaną aktualnie mapę danego miejsca. Po kliknięciu w przycisk Udostępnij ukaże się dymek, w którym możemy wpisać wiadomość do znajomych. Poniżej znajdzie się opis miejsca i miniaturka mapy.

Czytaj: Facebook umożliwi śledzenie kont podobnie jak Google+

Przycisku Udostępnij można użyć także po skorzystaniu z funkcji Wskazówki dojazdu. W ten sposób możemy pokazać znajomym trasę, którą będziemy się przemieszczać. Ponadto można udostępnić wyniki wyszukiwania z map (np. wyniki wyszukiwania dla frazy "Wrocław hotele" czy "Warszawa weterynarz").

Mapy Google to nie jedyna usługa Google'a, która korzysta z funkcji +snippets. Przycisku Udostępnij można użyć także do polecania książek w Google Books, produktów w Google Product Search oraz ofert w Google Offers.

Firma Google już zapowiedziała wprowadzanie funkcji +snippets do kolejnych produktów i nic dziwnego. Gigantowi z Kalifornii od dawna brakowało nie tylko usługi społecznościowej, ale również elementu spajającego jej liczne i różnorodne serwisy. Takim elementem nie mogły być profile Google'a ani np. Google Dashboard, gdyż nie angażowały one użytkownika.

Czytaj: Wpisy z Google+ zobaczysz w Gmailu


Źródło: Google Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031