Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Projektowanie wnętrz nie jest zajęciem tak prostym, jak wydaje się to wielu osobom, które nigdy nie korzystały z tego rodzaju usług. W ich przeświadczeniu proces ten polega jedynie na wykończeniu ścian i podłóg oraz umieszczeniu wewnątrz pomieszczeń poszczególnych elementów wyposażenia oraz niezbędnych sprzętów RTV i AGD.

mat partnera

Jak jednak okazuje się w praktyce, proces ten obejmuje znacznie większą liczbę czynności, a także - przeprowadzany przez profesjonalne biura i studia projektowe – absorbuje na wiele godzin architekta wnętrz, który opracowuje indywidualny projekt wystroju według przekazanych mu przez zamawiającego wskazówek i wytycznych.

Osoby zajmujące się na co dzień projektowaniem wnętrz rozpoczynają swoje prace od spotkania z klientem w miejscu, które objęte ma być przedmiotem zlecenia. To właśnie wówczas uzyskują możliwie najpełniejsze informacje na temat oczekiwań zamawiającego, a także rozwiązań projektowanych i budowlanych dotyczących budynku i poszczególnych pomieszczeń. W razie potrzeby przeprowadzana jest ponadto inwentaryzacja pomieszczeń, dzięki której architekt wnętrz uzyskuje aktualne i pełne dane na temat ich wymiarów, przebiegu instalacji, wysokości sufitów i skosów itp. Pożądane jest także przekazanie posiadanej dokumentacji projektowej oraz wszystkich tych informacji, które przydadzą się projektantowi przy jego pracy.

W oparciu o wszystkie te dane może on przejść do kolejnego etapu projektowania wnętrz, który polega na sporządzeniu wstępnego projektu i wizualizacji graficznej. Dotyczy on koncepcji układu funkcjonalnego pomieszczeń, rozmieszczenia poszczególnych sprzętów oraz wyposażenia. Na tym etapie możliwe jest przedyskutowanie wszystkich zastosowanych rozwiązań oraz ewentualna ich zmiana przy uwzględnieniu preferencji i upodobań zamawiającego. Następnie projektant przechodzi do wykonania kompleksowej wizualizacji graficznej (najczęściej w technologii 3d), która z możliwą dokładnością oddawać będzie zamierzony wystrój i aranżację poszczególnych pomieszczeń.

Akceptacja przygotowanej wizualizacji graficznej, po uwzględnieniu zgłaszanych poprawek i zmian, pozwala zakończyć kolejny etap projektowania. Na następnym etapie architekt wnętrz przystępuje do przygotowania projektu wykonawczego, w oparciu o który prowadzone będą już właściwe prace remontowo-budowlane, zmierzające do przystosowania pomieszczeń do zamierzonego wykorzystania. Tak kończy się projektowanie wnętrz.

Gotowy projekt wnętrza zawiera wszystkie niezbędne rzuty, przekroje oraz widoki ścian, wymagane do prawidłowego ich odwzorowania przez firmę budowlaną. Projektant przygotowuje ponadto listę zalecanych materiałów budowlanych, okładzin ściennych, armatury łazienkowej, a także wykorzystanych do projektu mebli oraz innych elementów wyposażenia. W oparciu o uzyskane w ten sposób dane możliwe jest kompleksowe przygotowanie się do wyposażenia wnętrza lub jego przebudowy poprzez uzbieranie wystarczających funduszy finansowych oraz zakup poszczególnych surowców, materiałów i przedmiotów. Pozwoli to przejść do bezproblemowej realizacji wykonanego projektu.

Więcej na: www.monodesign.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:












Tematy pokrewne:  

tag projektowanie wnętrztag komunikat firmy