MWC 2011: Nowe procesory, IE9 dla Windows Phone 7

15-02-2011, 09:09

Czterordzeniowe procesory mobilne, plany dotyczące Windows Phone 7 na smartfonach Nokii oraz jeszcze nie martwy Symbian - o tych rzeczach mówiono w pierwszym dniu targów Mobile World Congress w Barcelonie. Impreza potrwa do czwartku, więc ujrzymy jeszcze niejedną ciekawostkę.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Targi Mobile World Congress (MWC) będą trwały w dniach 14-17 lutego. Impreza ma duże znaczenia dla dostawców szeroko pojętych rozwiązań mobilnych (podzespołów, urządzeń, aplikacji, usług). Swoje produkty przedstawi 1,3 tys. firm, ale MWC to także dyskusje, wystąpienia, nagrody dla najciekawszych produktów oraz okazja do zawarcia biznesowych znajomości i układów.

Nowa generacja procesorów Snapdragon

Producent procesorów Qualcomm należał do tych, którzy ogłosili "coś dużego" w pierwszym dniu targów. Firma zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowych procesorów o nazwie kodowej Krait. Mają one oferować szybkość do 2,5 Ghz na rdzeń, do 150% wyższą wydajność oraz 65% niższe zużycie mocy niż w przypadku dostępnych obecnie procesorów ARM

Chipsety mają być dostępne w wersji jedno-, dwu- i czterordzeniowej. Będą wyposażone z zintegrowane układy grafiki Adreno (do czterech rdzeni 3D) oraz modem LTE. Umożliwią nagrywanie o odtwarzanie materiałów 3D. Mają też oferować wsparcie dla technologii zbliżeniowej NFC.

Próbki procesorów dwurdzeniowych (MSM8960) pojawią się w drugim kwartale 2011 r.  Próbki procesorów jedno - i czterordzeniowych (MSM8930 oraz APQ8064) powinny pojawić się na początku 2012 r.

Co dalej z sojuszem Nokia - Microsoft i WP7 ?

O partnerstwie Nokii i Microsoftu wszyscy już wiedzą, ale przy okazji targów w Barcelonie szefowie tych firm zapowiedzieli dostarczenie "absolutnie fenomenalnych" smartfonów z Windows Phone 7. Duża liczba takich urządzeń ma trafić na rynek w 2012 r.

Steve Ballmer powiedział, że urządzenia te będą oferowały lepszą grafikę w aplikacjach internetowych dzięki akceleracji sprzętowej (czytaj: IE9 dla Windows Phone 7), integrację z Twitterem oraz wielozadaniowość.

Nowe funkcje smartfonów z WP7 będą też obejmować dostęp do SkyDrive - wirtualnego dysku Microsoftu, w którym można przechowywać m.in. dokumenty. Zaprezentowano też technologię, która zmienia urządzenia z Windows Phone 7 w kontrolery gier. W czasie prezentacji jedna osoba grała w grę sterowaną urządzeniem Kinect, polegającą na blokowaniu piłek. Tymi piłkami sterowała druga osoba za pomocą Windows Phone 7. Można to zobaczyć na filmie pod tym tekstem.

Ciekawe jest również to, że prezes Nokii spółki Stephen Elop zapewniał, iż Symbian nie będzie systemem całkowicie porzuconym. Ma być dalej rozwijany, a telefony z Symbianem na pokładzie będą jeszcze trafiać na rynek.

Przedstawiciele Microsoftu ogłosili również, że spodziewają się większej sprzedaży urządzeń z WP7 m.in. dzięki niższym cenom i wchodzeniu na nowe rynki.

>>> Czytaj: MWC 2011: "Playstation Phone" i inne nowości SE

>>> Czytaj: MWC 2011: Tabletowe nowości RIM, Nvidii, Samsunga i LG

Poniżej film prezentujący integrację Kinect - WP7:Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.