MPAA grozi Google odłączeniem od internetu

06-02-2011, 13:21

Stowarzyszenie dbające o interesy studiów filmowych nie odpuszcza nawet gigantom, takim jak Google.

MPAA znane jest ze swojej agresywnej polityki działania, której istotnym elementem jest donoszenie na domniemanych piratów organizacjom rządowym. Internauci bronią się, atakując strony MPAA i RIAA, jednak - jak łatwo się domyślić - to nie przynosi większych efektów.

>>Czytaj także: Piractwo internetowe filmów anime podnosi ich sprzedaż

Sonda
Pobierasz pliki z sieci P2P?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak się okazuje, od oskarżeń nie są wolni także giganci, tacy jak Google. Serwis TorrentFreak zauważa, że w przypadku tej firmy zarzuty MPAA dotyczą głównie działania publicznych sieci Wi-Fi, jakie udostępnia Google. Wygląda jednak na to, że kilka z nich skierowanych jest bezpośrednio do pracowników korporacji w jej głównych filiach.

Witryna ChiliingEffects, która zbiera informacje o powiadomieniach wysyłanych przez organizacje walczące z piractwem, wskazuje, że do Google mogło wpłynąć w ostatnich miesiącach ponad sto tego typu listów. Warto podkreślić, iż są one często wysyłane automatycznie przez boty, które śledzą użytkowników wykorzystujących sieci P2P do łamania praw autorskich.

Co jednak najciekawsze, jeśli wierzyć ostrzeżeniom, jakie otrzymywał wyszukiwarkowy gigant, MPAA wielokrotnie groziło Google odcięciem od internetu: Naruszanie praw autorskich godzi także w zasady dostawców internetu (ang. ISP) i może skutkować ograniczeniem bądź całkowitym zawieszeniem usług internetowych. Powinniście podjąć bezzwłoczne działania, które będą miały na celu zaprzestanie wykorzystywania waszego konta internetowego do łamania prawa.

Jak podkreśla serwis TorrentFreak, groźnie brzmiące zwroty są standardowe dla listów wysyłanych przez organizacje antypirackie. Nie powinniśmy jednak spodziewać się nagłego odłączenia serwerów Google od sieci.

>>Czytaj także: David Guetta: rozdawajmy muzykę za darmo by walczyć z piractwem


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag WiFitag torrentytag RIAAtag piractwotag p2ptag MPAAtag Hotspottag Googletag bittorrent
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930