Mosty to konstrukcje, które wymagają eksperckiej wiedzy. Tylko najlepsi inżynierowie mogą zajmować się ich budową - w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze. Czasami jednak potrzebna jest skuteczna alternatywa.
Zdarza się, że mosty w złym stanie technicznym muszą zostać wyłączone z użytku. Sam remont takiego obiektu najczęściej wiąże się z wyłączeniem ruchu, co generuje utrudnienia komunikacyjne, korki i frustrację mieszkańców. Innym razem żywioł może uszkodzić lub zniszczyć most, co wyklucza go z użytkowania. Nie mniej mosty łączą brzegi, a także przechodzą przez trudne do przeprawy tereny. Co w sytuacji, gdy konwencjonalny obiekt nie będzie mógł pełnić swojej funkcji?
Mosty składane zbudowane z modułów, to konstrukcje, które charakteryzują się szybkością budowy. Można je wznieść w każdym miejscu, gdzie przecinają się szlaki transportu lądowego i wodnego. W ten sposób może powstać konstrukcja, która zastąpi dotychczasowy obiekt na czas jego remontu lub budowy nowego w miejsce wysłużonego już mostu. Moduły są na tyle plastyczne, że można zamówić rozwiązania o różnej długości i szerokości. Dzięki temu w prosty sposób dosłownie złożymy most, który obsłuży ruch nie tylko pieszy, ale także kołowy. W końcu ideą jest zapewnienie sprawnego przepływu osób i pojazdów. Często zdarza się, że takie rozwiązania po instalacji służą przez długi czas np. kładki, ale nie tylko. W końcu konstrukcje modułowe to nie tylko mosty zwodzone, ale także mosty belkowe, blachownicowe czy panelowe. Każdy z nich różni się wyglądem, ale także możliwościami technicznymi i parametrami. Daje to duże pole manewru w znalezieniu optymalnego rozwiązania.
Remont mostu w centrum miasta lub na ruchliwym odcinku drogi szybkiego ruchu, to nie lada wyzwanie obarczone presją czasu. Zamiast szukać alternatyw w postaci objazdów i jednocześnie chcąc uniknąć ryzyka korków, możemy postawić na mosty modułowe. Jeśli miejsce na to pozwala, to taka konstrukcja powstanie szybciej niż konwencjonalny most. W zależności od rodzaju mostu przęsła mają określoną długość, optymalnie dostosowaną do odcinka, który będą łączyć. Przypomina to mniej więcej układanie budowli z klocków. Dobieramy te elementy, które najlepiej będą nadawały się do określonego zadania. W ten sposób powstają znane z parków kładki pieszo-rowerowe, a także naziemne przejścia dla pieszych. Nie mniej głównym zadaniem mostów modułowych jest zapewnienie przejazdu samochodom w tym ciężarowym. Rozwiązania te oferują więc pasy ruchu dla pojazdów, a także oddzielone od nich chodniki dla ludzi i rowerów. Jest to plastyczne narzędzie, które umożliwia montaż wspomnianych chodników po jednej lub po obu stronach. W ten sposób dostosowujemy konstrukcję do lokalizacji i potrzeb z nią związanych.
Mosty modułowe to konstrukcje, które rozwiązują doraźne, ale także długoterminowe problemy z przekraczaniem trudnych terenów. Ich walory są niepodważalne. W prosty sposób umożliwiają przeprawę w miejscach trudno dostępnych. Dotyczy to m.in. kładek, które skracają drogę. Z kolei dla ruchu kołowego to bardzo praktyczne rozwiązanie w wypadku zniszczenia trasy lub jej fragmentu, a także alternatywa dla budowanych lub remontowanych mostów. Konstrukcja mostu modułowego może być zainstalowana na ściśle określony czas lub na dłuższy okres. Walory te sprawiają, że jest to konstrukcja o wielu cennych zaletach.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|