Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Drony to bezzałogowe maszyny latające, które do niedawna były wykorzystywane głównie przez wojsko. Obecnie ich popularność wzrasta w coraz szybszym tempie, a ich uproszczone i zminiaturyzowane modele wzbudzają mnóstwo emocji zarówno wśród użytkowników prywatnych, jak i przez właścicieli wielkich koncernów.

Czym są drony i do czego służą?

Bezzałogowce produkowane są obecnie także w formie spełniającej oczekiwania użytkownika spodziewającego się świetnej zabawy. Dużych emocji dostarcza sam fakt posiadania tak atrakcyjnego gadżetu. Drony stały się ogólnodostępne i niemal każdy może zajmować się nimi hobbystycznie. Ten, kto ma większe ambicje korzysta z możliwości, które dają bardziej zaawansowane technicznie drony. Niektóre urządzenia tego typu mogą zmieścić na swoich pokładach kamery HD. Dzięki temu udaje się nagrywać unikalne filmy i robić zdjęcia, na których zostanie uwiecznione to, czego nie moglibyśmy sami sfotografować w normalnych warunkach. ecokopter

Drony wykorzystywane są nie tylko przez amatorów czy profesjonalistów zajmujących się fotografią. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, czasem wręcz zaskakujące. Bezzałogowce są wykorzystywane do przesyłania paczek, stanowią wsparcie w akcjach ratunkowych, pomagają zapewnić ochronę podczas masowych imprez, wspomagają także pracę geodetów. Mogą nawet dostarczać informacji o przestępstwach podatkowych. To, że szybko i bezproblemowo docierają w rozmaite miejsca znacznie ułatwia pracę wielu osób. Drony, które zastępują śmigłowce, są znacznie tańsze od tych drugich. Ich dużą zaletą jest także to, że nie narażają życia pilota, który po prostu jest niepotrzebny do sterowania bezzałogowcem. Szacuje się, że popularność dronów będzie gwałtownie wzrastać na rynku lotniczym, co nie oznacza wcale ograniczenia miejsc pracy w tej branży.

Bezzałogowce kierowane są przy pomocy komputera, tabletu lub smartfona, a by je uruchomić nie musimy zapewnić im specjalnych warunków, ponieważ wyposaża się je w praktyczną funkcję pionowego startu. Dronem kieruje się bez większych trudności, istotne jest także to, że mogą one być w powietrzu bez przerwy nawet przez kilkanaście godzin.

 

Fotografowanie z użyciem drona

Popularne obecnie filmowanie z drona wykorzystywane jest do wielu różnych celów, trzeba przy tym zaznaczyć, że jest ważnym trendem w dziedzinie fotografii i filmu. Bezzałogowce dają możliwość zrobienia imponujących zdjęć z perspektywy lotu ptaka. Takie zdjęcia są cenne dla wielu zawodowych fotografów, a do tej pory można je było zrobić jedynie podczas lotu helikopterem albo wynajmując specjalny dźwig. Oczywiście wiązało się to z większymi kosztami i niewygodami niż użycie drona. Solidne drony, które są w stanie udźwignąć dobrej jakości sprzęt to jednak dość spora inwestycja.

Obecnie powstaje coraz więcej firm zajmujących się produkcją dronów przeznaczonych do tego, by z ich pomocą ich użyć do nakręcenia profesjonalnego nagrania, takiego jak film reklamowy czy fabularny. Oznacza to, że zdjęcia z drona dają szereg nowych możliwości, które dla filmowców były nieosiągalne ze względu na zbyt wysokie koszty realizacji. Drony pozwalające nakręcić film wysokiej jakości nie należą do tanich, jednak można z nich korzystać dzięki firmom zajmujących się ich wynajmem. Trzeba pamiętać o tym, że do tego, by zrealizować nienagannej jakości film, potrzebny jest dodatkowy sprzęt, dlatego dron musi udźwignąć nie tylko profesjonalną lustrzankę. Niektóre firmy wynajmujące drony, zapewniają także samodzielną realizację nagrań reklamowych wraz ze wsparciem kamer naziemnych i ekipy lotniczej.

 

Artykuł poleca ECOKOPTER: http://www.ecokopter.pl/


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E