Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Młody przedsiębiorca – od czego zacząć budowę własnej firmy?

20-05-2016, 05:44

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Powody są różne, najczęściej jednak, jest to chęć realizowania własnych pomysłów i potrzeba uniezależnienia się od pracy „na kogoś”. Zanim jednak zdecydujemy się na ostateczny wybór branży, czy choćby nazwy firmy, warto jest poznać poszczególne kroki, które należy wykonać, aby marzenia o własnym biznesie zrealizować i przekuć w prawdziwy sukces.

Zacznij od podstaw – pomysł na biznes

Pomysł jest najważniejszy i to od niego wszystko się zaczyna. Musisz wiedzieć, że Twój biznes nie musi być innowacyjny i jedyny na skalę światową. Jest to jednak kluczowy element, który może w przyszłości zadecydować o powodzeniu lub porażce. Na samym początku najlepiej jest wybrać branżę, w której chcemy działać, a następnie skupić się na usługach, których może klientom brakować. Często jest tak, że można coś zrobić znacznie lepiej od konkurencji.

Niedoceniany biznes plan – zrób go koniecznie

Zdecydowana większość osób, do zakładania firmy podchodzi na zasadzie „jakoś to będzie”. Niestety sam pomysł nie wystarczy, gdyż potrzebny jest jeszcze dobry plan. Dzięki któremu ustalimy jak chcielibyśmy docierać do klientów, co chcemy im zaoferować oraz jak będziesz wyglądał marketing. Biznes plan pozwala oszacować koszty oraz przewidywane przychody z racji prowadzenia działalności. Dzięki temu już na samym początku można określić, czy prowadzenie takiego biznesu będzie opłacalne.

Zadbaj o niezbędne zezwolenia

Czasami zdarza się tak, że prowadzenie działalności w wybranej branży może wymagać specjalnych zezwoleń i koncesji. Bardzo wielu przedsiębiorców nie orientuje się, czy występowanie o jakiekolwiek dokumenty tego typu jest w ogóle konieczne w ich przypadku. Dlatego tak istotne jest, aby się dokładnie się w tym zorientować już na samym początku, zanim zdecydujemy się na oficjalne założenie firmy.

Zadbaj o sprawne prowadzenie księgowości

Przed wystąpieniem z wnioskiem o założenie działalności gospodarczej warto zaznajomić się z ofertami biur rachunkowych w najbliższej okolicy. Jednakże, należy również podkreślić, że w obecnych czasach nie jest problemem, jeśli księgowa jest oddalona nawet o kilkaset kilometrów, gdyż większość rzeczy można załatwić online lub telefonicznie. Jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy w tym zakresie, to absolutnie nie ma się co zastanawiać nad wynajęciem księgowej, gdyż to oszczędza nie tylko pieniądze, ale i czas.

Marketing – droga, która się nie kończy

Jako właściciel firmy będziesz musiał na bieżąco szukać nowych klientów i dbać o rozpoznawalność swojej marki na rynku. Jeśli nie mamy zbyt dużych środków na reklamę, to będzie się liczyła przede wszystkim kreatywność i pomysły na zdobywanie rozgłosu. W dobie internetu można sobie znakomicie poradzić i stopniowo przekonywać kolejnych klientów do swoich usług.

Dla młodego przedsiębiorcy ważne jest również ustalenie tzw. kosztów stałych, które będą co miesiąc obciążać rachunek bankowy. Wynajęcie biura, podatki i koszty związane z zatrudnieniem pracowników mogą ostudzić zapał niejednego przedsiębiorcy. Dlatego w swoim biznes planie warto w początkowej fazie biznesu skorzystać z opcji wirtualnych biur. Pozwala to znacząco ograniczyć koszty utrzymania sekretariatu, a dodatkowo umożliwia założenie firmy w centrum miasta. Nie od dziś wiadomo, że adres firmy, zaraz po stronie internetowej, może stać się niezwykle atrakcyjną wizytówką naszego biznesu. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Na stronie wirtualne biuro Wrocław znajdziesz więcej informacji.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:

fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E