Miliony użytkowników grają na NK

28-11-2011, 19:29

Dla wielu zapomniany już portal społecznościowy nadal jest platformą wirtualnej rozrywki. Wśród społeczności NK znajduje się ponad 3,5 miliona graczy, a aż 15 z dostępnych tytułów zgromadziło ponad milionowe społeczności fanów.

Z badania Megapanel za wrzesień 2011 r. wynika, że NK notuje kolejny miesiąc po maju 2011 r., w którym liczba real users spada. We wspomnianym badaniu było to ponad 500 tys. RU. Pomimo tego nie słabnie, a wręcz przeciwnie - rośnie popularność gier online w serwisie.

NK zaczynała pięć lat temu jako nasza-klasa.pl, portal służący do odnajdywania dawnych znajomych ze szkoły. Serwis szybko zaczął być wykorzystywany jako codzienne narzędzie komunikacji, co zostało odzwierciedlone w jego rozwoju produktowym.

Gry online na NK
fot. - Gry online na NK
Najbardziej spektakularnym powodzeniem wśród użytkowników cieszą się gry społecznościowe, w których znajomi z NK mogą ze sobą rywalizować i porównywać swoje osiągnięcia. Z 71 dostępnych tytułów aż 15 to aplikacje, które zgromadziły społeczności graczy przekraczające milion. Rekord zainteresowania należy do gry Pet Party, którą przynajmniej raz uruchomiły niemal 4 miliony unikalnych użytkowników NK. Warto również zwrócić uwagę na takie aplikacje, jak: Icy Tower (3,4 mln), Happy Harvest (2,8 mln), Fishdom (2,3 mln) czy Wiejskie życie (2,3 mln).

Czytaj też: Gry przeglądarkowe napędzą reklamę internetową

- Gry w NK to nie tylko forma rozrywki dla internauty, ale również propozycja dla partnerów biznesowych NK. W popularnych aplikacjach jest dużo przestrzeni, w których można umieścić np. reklamę. Pierwsi klienci NK już korzystali z takiej możliwości (Polkomtel był obecny w grze Social City). Co ważne, istnieje możliwość przygotowania gry sponsorowanej związanej ściśle z marką czy produktem, poprzez udostępnienie API portalu jest to możliwe do przeprowadzenia również przez zewnętrznych producentów - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.

NK zapewnia, że platforma aplikacji jest konsekwentnie rozwijana. Użytkownicy mogą spodziewać się premier około ośmiu nowych gier jeszcze w tym roku.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930