Microsoft pokaże e-czytnik rozszerzający Xboksa?

18-06-2012, 10:09

Nie tablet z Windowsem RT, ale czytnik e-booków, z funkcjami streamingu z Xboksa może zaprezentować dziś Microsoft - donosi TechCrunch. Ze wszystkich oplotkowanych możliwości ta jedna wydaje się naprawdę interesująca.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W ubiegły piątek pisaliśmy o tym, że Microsoft może właśnie dziś zaprezentować tablet z Windowsem RT i byłaby to kontynuacja pięknych tradycji firmy z Redmond, które sięgają aż 2001 roku. Oficjalnie wiadomo tylko tyle, że Microsoft ma pokazać "coś wielkiego" i firma bardzo dba o to, aby nie było wiadomo, co to jest.

Wczoraj TechCrunch dotarł jednak do ludzi zbliżonych do sprawy i dowiedział się, że nie będzie chodziło o tablet. Serwis podaje, że gigant z Redmond zaprezentuje e-czytnik zbudowany we współpracy z firmą Barnes & Noble. Co więcej, czytnik ten ma być pierwszym urządzeniem nie będącym Xboksem, które będzie posiadało funkcje strumieniowania z Xboksa. TechCrunch nie podaje więcej szczegółów (zob. Sources: Microsoft And Barnes & Noble To Announce Tablet With Xbox Live Streaming Tomorrow).

TechCrunch może mieć rację. Na prezentowanie tabletu z Windowsem RT jest chyba za wcześnie. Również fakt organizowania imprezy w Los Angeles sugeruje, że nie będzie chodziło o nowego Windowsa.

Czytaj: Xbox 720: Okulary 3D, lepszy Kinect i niesamowita wydajność

Nie wszyscy wierzą w sukces Windowsa RT, a fakt wypuszczania przez Microsoft kolejnego czytnika e-booków nie budzi wielkich emocji, także w kontekście współpracy z Barnes & Noble. Najbardziej interesującą z plotek jest wydanie nowego urządzenia nastawionego na usługi znane z Xboksa.

Microsoft wiele ostatnio zrobił, aby Xbox był nie tylko konsolą gier, ale by przejął funkcje domowego centrum rozrywki. Usługa Xbox Live rozszerzona została o usługi telewizyjne. Niebawem użytkownicy Xboksa mogą dostać pełnego Internet Explorera, którym da się sterować za pomocą gestów Kinecta. Xbox jest produktem, który dobrze się sprzedaje i można pokusić się o stwierdzenie, że osiągnął on to, czego nie mogły osiągnąć firmy Apple oraz Google, udostępniając swoje rozwiązania do usług telewizyjnych (Apple TV oraz Google TV).

Nie ma sensu analizować sprawy głębiej, bo tak naprawdę nie wiemy, co Microsoft nam pokaże. Trzeba jednak przyznać, że nie musi to być Windows RT i nie można wykluczyć, że Microsoft naprawdę nas zaskoczy.

Czytaj: Usługa Comcast w Xboksie narusza neutralność sieci?


Źródło: TechCrunch


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.