Microsoft: mamy wyszukiwarkę tak dobrą jak Google!

27-09-2007, 12:05

Microsoft wprowadził zmiany do wyszukiwarki Live Search i zapewnia, że będzie ona dostarczać co najmniej tak dobre wyniki wyszukiwania jak Google. Nowości zostały zaprezentowane wczoraj na konferencji Searchification.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ulepszona wyszukiwarka Live Search ma być dostępna w USA w ciągu tygodnia oraz globalnie pod koniec października.

Jedną z najważniejszych zmian ma być ulepszony algorytm wyszukiwarki, pozwalający na dostarczenie wyników wyszukiwania o wyższej jakości. Microsoft twierdzi ponadto, że w ciągu ostatniego roku liczba stron zindeksowanych w jego wyszukiwarce zwiększyła się czterokrotnie.

Do samej wyszukiwarko dodano oprogramowanie, które będzie wykrywało w zapytaniu literówki i zlepione słowa. Live Search będzie również interpretować słowa dotychczas pomijane jak np. przedimek "the" (zapytanie "Office" zwróci inne wyniki niż "The Office").

Firma z Redmond postanowiła również usprawnić wyniki wyszukiwania szczególnie w tych obszarach, w których wyszukiwań jest najwięcej. Chodzi o rozrywkę, sprawy zdrowotne, zakupy oraz informacje lokalne.

Nowa Windows Live Search podąży za trendem obserwowanym już w wyszukiwarkach Ask oraz Google, wyświetlając w wynikach wyszukiwania nie tylko linki tekstowe, ale również obrazki, miniatury klipów wideo oraz odnośniki do wiadomości na dany temat.

Miniaturki wideo będą oferować krótki podgląd po wskazaniu ich kursorem myszy. Zindeksowane zasoby filmów będą obejmować serwisy YouTube, AOL Video oraz Soapbox.

Obecnie z wyszukiwarek Microsoftu korzysta 11,3% użytkowników w USA (dane comScore). Z najpopularniejszej wyszukiwarki Google korzysta natomiast ponad 56% użytkowników co pokazuje, że przejęcie palmy pierwszeństwa nie będzie dla Microsoftu łatwe.

W ocenie analityków wyniki dostarczane dotychczas przez Live Search rozczarowały użytkowników i teraz Microsoft musi dać im jakiś powód do tego, aby spróbowali oni jeszcze raz jego produktu i ewentualnie przekonali się do niego.

Następny artykuł » zamknij

Wyłudził kody doładowujące

Źródło: Reuters, AFP, CNET


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.