Microsoft: już milion sprzedanych kamer Kinect

16-11-2010, 11:30

Udało się sprzedać milion urządzeń Kinect w czasie 10 dni od rynkowej premiery - ogłosił Microsoft. Kinect to rozwiązanie do sterowania konsolą Xbox za pomocą ruchów ciała. Tak dobra sprzedaż przed tzw. Czarnym Piątkiem oznacza, że Microsoft może mieć przed sobą bardzo dobry sezon przedświąteczny.

Kinect jest dostępny na rynku od 4 listopada. Urządzenie to służy do sterowania grami i funkcjami konsoli Xbox za pomocą gestów rąk, przechylania ciała, podskoków itd. Kinect jest wyposażony w czujniki dźwięku, kamerę i rozwiązania do wykrywania ruchu, które potrafią śledzić 48 punktów ruchu na ciele człowieka. Może także rozpoznać twarze i głosy graczy.

Microsoft wczoraj ogłosił, że w ciągu 10 dni od premiery sprzedał milion tych urządzeń na całym świecie. Według firmy możliwe jest sprzedanie 5 mln urządzeń do końca roku.

>>> Czytaj: Kinect dostępny w Polsce za 649 PLN

Warto zauważyć, że sprzedaż na poziomie 1 mln sztuk osiągnięto przed tzw. Czarnym Piątkiem, wypadającym w tym roku 27 listopada. Czarny Piątek to dzień po święcie dziękczynienia, który w USA uznawany jest za początek przedświątecznego sezonu zakupowego. 

O sukcesie Kinect mówią także sprzedawcy. Widzieliśmy ogromne emocje  naszych konsumentów (...) Były kolejki konsumentów w naszych sklepach w całym kraju w czasie nocy, gdy Kinect był wydany i tysiące (konsumentów) wypróbowują go na sobie w naszych sklepach każdego dnia. Nie jest niespodzianką, że Microsoft już przekroczył  1 mln sprzedanych urządzeń i spodziewamy się, że Kinect będzie jednym z obowiązkowych podarków z BestBuy w tym sezonie świątecznym - mówił  Chris Homeister, przedstawiciel sieci BestBuy.

Początkowo Microsoft planował sprzedać 3 mln urządzeń Kinect do końca roku. Przed premierą prognoza została podniesiona do wspomnianych 5 mln. Urządzenie jest dostępne w USA od 4 listopada, a od 10 listopada w Europie i także na naszym rynku. Pojutrze powinna mieć miejsce premiera w Azji, a w najbliższy piątek urządzenie pojawi się w Japonii. Przed świętami dotrze ono do 60 tys. sprzedawców detalicznych w 38 krajach. Jego użytkownicy będą mogli kupić 17 gier sterowanych ruchem.

Kinect wzbudził ciekawość nie tylko u konsumentów, ale także u hackerów. Różni ludzie próbują i będą próbować uruchomienia urządzenia na platformach innych niż Xbox. Dla niektórych zachętą do tego będą nagrody pieniężne. Kinect może też być początkiem nowych technik targetowania reklam, które niestety mogą zagrozić prywatności (tylko teoretycznie).   

>>> Czytaj: Kinect - idealne narzędzie dla Wielkiego Brata


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031