Microsoft blokuje przerobione konsole Xbox

13-11-2009, 11:19

Microsoft mógł zablokować nawet milion użytkowników usługi Xbox Live, którzy zmodyfikowali swoje konsole, aby korzystać z pirackich wersji gier. Ten ruch jest zrozumiały z punktu widzenia producentów gier, ale ma jedną wadę – przerobione konsole mogą trafiać na aukcje, a ich nabywcy z miejsca otrzymają wadliwy produkt.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Microsoft potwierdził zablokowanie kont Xbox Live dla serwisu Gamesindustry.biz. Przedstawiciele firmy stwierdzili, że "podjęto akcję przeciwko małemu odsetkowi konsoli, które były zmodyfikowane, aby odtwarzać pirackie nośniki z grami". Według Gamesindustry.biz blokada może dotyczyć 600 tys. użytkowników (źródło: Phil Elliott, Microsoft bans "small percentage" of Live accounts).

>>> Czytaj: Przerabianie konsoli jest w modzie

Według InformationWeek zablokowano nawet milion użytkowników, co stanowi 5% wszystkich korzystających z Xbox Live (jest ich ponad 20 mln). Przerobione konsole będą normalnie działać w trybie offline, ale ich użytkownicy nie będą mogli grać z innymi w sieci.

InformationWeek zauważa ponadto, że blokada kont zbiegła się w czasie z premierą najbardziej oczekiwanej gry na Xbox 360 - Call of Duty: Modern Warfare 2. Dlatego IW i inne źródła sugerują, że blokada była wynikiem nacisku ze strony wydawcy gry (źródło: Paul McDougall, 1 Million Xbox Live Players Banned).

Microsoft wydał też oświadczenie dotyczące tej sprawy. Stwierdził, że wszyscy klienci powinni wiedzieć, iż przerabianie konsoli narusza warunki korzystania z usługi Xbox Live i rezultatem jest zablokowanie konta. Z pewnością nie można firmie Microsoft zarzucić nieuczciwości, ale blokada może rodzić pewne niechciane problemy.

Przedstawiciel Microsoftu Larry Hryb, znany społeczności Xbox Live jako "Major Nelson", wyjaśnił na swojej stronie, że gwarancja na Xboksa 360 nie jest przechodnia. Jeśli więc konsola zostanie przerobiona i sprzedana innej osobie, to nabywca może być odcięty od Xbox Live.

Warto mieć powyższe na uwadze, bo oferty sprzedaży przerobionych urządzeń trafiają na serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe. Microsoft może zablokować użytkownikowi dostęp do konkretnej gry lub na określony czas, ale w przypadku przerobionej konsoli blokada jest ogólna i ciągła.

>>> Czytaj: Kolejny zatrzymany za przerabianie konsoli do gierSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.