Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Microcement – uniwersalność i wygoda

16-03-2018, 06:50

Chyba każdy marzy o powierzchniach gładkich, odpornych na wszelkie uszkodzenia, łatwych w utrzymaniu czystości. Nie jest to już problemem, gdyż na rynku dostępny jest nowy materiał zwany microcementem. Można nim pokrywać i wykańczać wszelkiego typu powierzchnie. Jakie dokładniej zastosowanie znajduje ta zaprawa? Jaki efekt można osiągnąć, wykorzystując ją podczas procesu wykańczania wnętrz?

microcement

Przemysłowo i minimalistycznie – sufit i ściany

Microcement wykorzystany we wnętrzach mieszkalnych nada im charakterystycznego, industrialnego wyglądu. Taki stylizowany na przemysłowy design to podstawowy efekt, jaki można osiągnąć, stosując tę zaprawę. Charakterystyczny styl surowych, prostych wnętrz być może nie odpowiada każdemu, ale warto pamiętać, że tak wykończone pomieszczenia są z pewnością nowoczesne i mogą stanowić tło dla wszelkiego typu odpowiednio dobranych dodatków i grafik. Otwarta przestrzeń, prostota to główne cechy tego minimalistycznego „przemysłowego” stylu. W stworzeniu takiej przestrzeni doskonale sprawdzi się właśnie microcement. Można nim wykończyć chociażby sufit, który nowoczesnym wnętrzom doda specyficznego, jedynego w swoim rodzaju charakteru i będzie odmianą od wszechobecnych sufitów podwieszanych. Imitację betonu, jaką jest microcement, można wykorzystać również dla optycznego powiększenia przestrzeni. W tym celu stosuje się z jednej strony jasne, z drugiej ciemniejsze i chłodne odcienie zaprawy. Jeśli dodatkowo na ścianach dodamy lustra, pomieszczenia wydadzą się jeszcze większe i głębsze. Warto pamiętać, że microcement, może być tak położony, by dać efekt dekoracyjny. To z całą pewnością odróżnia go od zwykłego betonu.

Na każdą powierzchnię i w każdym stylu – uniwersalny microcement

Ta powstała z połączenia betonu i żywicy masa znajduje zastosowanie w wielu stylach wnętrz, nie tylko tych stylizowanych na przemysłowe. Pomieszczenia rustykalne czy modernistyczne to kolejne, w których microcement sprawdzi się idealnie. Ponadto przeznaczony jest on nie tylko na sufity, ściany czy podłogi i nie jedynie do pokoju czy przedsionka. Równie dobrze sprawdzi się w miejscach narażonych na wilgoć, takich jak kuchnia czy łazienka. Z powodzeniem można „okleić” nim meble lub kuchenne blaty. Można też pokryć nim krzesła oraz przeróżne przedmioty drewniane czy metalowe. Nie ma również znaczenia metraż pomieszczenia, które chcemy wykończyć i urządzić – microcement dobrze wygląda zarówno na dużych, jak i mniejszych powierzchniach. Efekt, jaki osiągniemy, będzie zależał w dużej mierze od zastosowanej techniki nałożenia zaprawy, a także od wybranej barwy, bowiem microcement dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Stosując go, można więc osiągnąć naprawdę zachwycający i spektakularny efekt. A w dodatku inny od wszechobecnie panujących.

Odnowić stare

Microcement to masa, którą można położyć na powierzchniach już istniejących, aby jej użyć nie zachodzi potrzeba zrywania wcześniejszej posadzki, płytek czy płyt. To niewątpliwa zaleta tego typu zaprawy. Dodatkowo można ją kłaść na każdą niemal powierzchnię – zarówno na terakotę, drewno, jak i chociażby płytki ceramiczne. Dzięki temu możemy w niedługim czasie odnowić wnętrze – nie tylko domu, ale też biura, restauracji, gabinetu, pływalni czy… klatki schodowej. Trzeba pamiętać, że micorcement jest materiałem niepylącym, więc nie tylko wygląda o wiele lepiej niż beton, ale jest też znacznie bardziej funkcjonalny.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              





Ostatnie artykuły:


fot. Freepik



fot. Freepik



fot. Freepik




Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy