Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Meble industrialne. Jaki blat wybrać w stołach loftowych?

21-04-2022, 14:39

Poznaj zalety drewna, forniru i laminatu. Który z nich sprawdza się najlepiej w stołach loftowych? Sprawdź, gdzie kupić stoły industrialne i inne meble do loftu.

stoły loftowe

Chcesz stworzyć oryginalną aranżację we wnętrzach inspirowanych fabrycznymi? Styl loftowy będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Wbrew pozorom nie nadaje się on wyłącznie do pomieszczeń z wielkimi oknami i antresolą. Równie dobrze wygląda w tradycyjnych mieszkaniach i domach. Nie musisz też od razu decydować się na konkretną stylistykę. Minimalistyczny design mebli industrialnych świetnie pasuje do niemal każdego stylu, dodając mu charakteru.

Prostokątne kształty i połączenie metalu oraz drewna to coś, czego się spodziewasz. Gdy dochodzi do zakupu, zaczynasz się jednak zastanawiać także nad tym, czego nie widać gołym okiem. Materiały. Poznaj typowe rozwiązania stosowane w blatach stołów loftowych. I dowiedz się, na co się piszesz, dokonując konkretnego wyboru.

Blat laminowany w stołach industrialnych. Czy warto?

Laminat to sztuczny twór, który tylko wygląda jak drewno. Jeśli zdecydujesz się na laminowane blaty, musisz wiedzieć, że tak naprawdę kupujesz stół wykonany ze sklejki. A ta do najtrwalszych materiałów nie należy. Stoły i krzesła laminowane wyglądają porządnie do pierwszego uszczerbku. Każdy ubytek w laminacie odsłania znajdujący się pod nim właściwy materiał. Co najczęściej oznacza, że cały stół będzie trzeba wymienić.

Fornir w stołach w stylu loftowym do jadalni. Sprawdza się, czy nie?

Fornir to wybór pośredni pomiędzy blatem z litego drewna a laminatem. Technika wykonania jest tu podobna do mebli laminowanych. Z tą różnicą, że na sklejce umieszcza się tu warstwę drewna. Takie stoły loftowe będą w dotyku znacznie przyjemniejsze niż laminat. Do jego pielęgnacji użyjesz tych samych środków, co w przypadku drewna. Warto uważać jednak na wysoką temperaturę i szybko wycierać z forniru plamy. W innym przypadku może się on wypaczyć.

Drewniany blat a stoły loftowe. Tradycja, a może nie tylko?

Nie, nie chodzi tu wyłącznie o tradycyjny sposób wykonania. Drewno to materiał bardzo trwały, a do tego, co zaskakujące, najbardziej ekologiczny. Dlaczego? Ponieważ drzewa są surowcem odnawialnym. Tę samą zaletę można jednak przypisać fornirowi. Drewniany stół może służyć Ci przez całe życie, jednak trzeba o niego bardzo dbać. Regularne natłuszczanie za pomocą oleju czy wosku to podstawa. Do tego ceny drewnianych blatów są zdecydowanie najwyższe.

Nogi mebli w stylu industrialnym. Czy mają znaczenie w aranżacji?

Gdy chodzi o wygląd, niekoniecznie. Aluminiowe i metalowe profile są niemal nie do odróżnienia. Oba rodzaje materiałów maluje się proszkowo, zwykle na kolor czarny lub biały. Różnica tkwi w ich wadze. Aluminium jest znacznie lżejsze. Jeśli więc lubisz częste zmiany aranżacji wnętrza, warto rozważyć aluminium. Jest to jednak materiał droższy. Dlatego w pierwszej kolejności wybierz blat, jaki Ci odpowiada. Dopiero później zastanów się nad nogami.

Sprawdź stoły rozkładane i na wymiar. Stwórz loft swoich marzeń.

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy specjalistów pracujących w firmach tworzących meble na wymiar. Samo przyjrzenie się stołom loftowym w ich ofercie pokaże Ci, że na pierwszy rzut oka poszczególne materiały są niemal nie do odróżnienia. Z tego względu zdecydowanie lepiej jest stawiać na praktyczność. Przykłady ręcznie robionych stołów rozkładanych i na wymiar znajdziesz na stronie Hugle.pl.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag stoły loftowetag nolstag meble industrialnetag Amin12tag ALH