Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Mebel pracownicze – inwestycja w Twoją firmę

27-09-2016, 05:45

Niektórym przedsiębiorcom wydaje się, że komfort pracy pracowników biurowych nie ma żadnego znaczenia. Przekonanie, ze wystarcza zwykłe biurka i krzesła jest dość powszechne. Nie ma nic bardziej mylnego. Dobre meble pracownicze potrafią zwiększyć wydajność i efektywność pracy każdej osoby. Oto kilka porad jak wybrać dobre meble pracownicze.

Zacznijmy od podstaw – ergonomiczny fotel biurowy

Podstawą każdego miejsca pracy jest wygodny fotel biurowy. Ergonomiczny mebel pracowniczy nie tylko będzie zdrowy, ale również poprawi jakoś pracy osób z niego korzystających. Na pozór wydaje się, że zwykłe krzesło wystarczy – niestety tak nie jest. Jeżeli w trakcie pracy nie siedzimy wygodnie, odczuwamy ból lub dyskomfort, ciężko jest się skupić na powierzonym zadaniu. Wiercimy się, staramy sobie „znaleźć miejsce” i zmieniamy ciągle pozycje. Takie zachowanie dekoncertuje nie tylko osobę, która siedzi na niewygodnym fotelu, ale również innych pracowników w otoczeniu. Ponadto zła postawa w trakcie pracy może być przyczyną wielu schorzeń i chorób kręgosłupa. Do powszechnych objawów możemy zaliczyć na przykład: bóle głowy i oczu, bóle mięśni, pleców, nóg a nawet miejscowe odrętwienia. Zestawiając meble pracownicze warto postawić na fotele biurowe wysokiej, jakości. Zwróćmy uwagę na materiały, z jakich są wykonane, długość gwarancji oferowanej przez producenta czy stabilność mebla. Ponadto każdy fotel pracowniczy powinien posiadać możliwość regulacji wysokości siedziska oraz stopnia odchylenia oparcia, ponieważ korzystać z niego mogą różne osoby o zróżnicowanych gabarytach. Pracownik mierzący 170 cm potrzebuje krzesła o innych parametrach niż osoba mająca na przykład 190 cm. W co jeszcze powinno być wyposażone krzesło pracownicze? Otóż najlepiej w: regulowane podłokietniki, zagłówek oraz ruchomą podstawę na kółkach. Zakup fotela biurowego warto dobrze przemyśleć i przeanalizować modele dostępne na rynku.

Drugi najważniejszy mebel pracowniczy – biurko

Stabilne i odpowiednio duże biurko to bardzo ważny element stanowiska pracy. Pamiętajmy, że podobnie jak fotel, również biurko powinno mieć regulowaną wysokość. Jest to bardzo przydatne, choć nie tak ważne jak w przypadku fotela. Zdecydowanie bardziej kluczowa jest wielkość samego blatu. Jeżeli stanowisko wymaga pracy przy komputerze i dokumentacji, powinno być ono na tyle duże by pomieść zarówno klawiaturę oraz segregatory z papierami. Nie zapominajmy też o miejscu do pisania, które również jest przydatne. Jeżeli chodzi o stabilność biurka, powinniśmy zwrócić uwagę na jego stelaż. Unikajmy mebli klejonych i wyposażonych w dokręcane nogi. Im bardziej masywny i solidny mebel tym lepiej. Dobre meble pracownicze mogą służyć firmie wiele lat, warto w nie inwestować.

Jakie meble pracownicze wybrać do indywidualnego biura a jakie do open space?

W zależności od powierzchni biurowej, jaką dysponujemy powinniśmy dobierać odpowiednie meble. W indywidualnych gabinetach możemy pozwolić sobie na większe gabaryty, meble modułowe czy dodatkowe ozdobne regały. Niestety trochę mniej miejsce do popisu mamy przy biurach łączonych i powierzchniach typu open spece. W takich miejscach powinniśmy postawić na meble w spójnym stylu. W tym przypadku duże znaczenie ma też wielkość i ustawność mebli pracowniczych. Najlepiej wybrać na przykład biurka narożne, które dostawione do siebie zajmują miej miejsca.

Kupując meble pracownicze warto kierować się wygodą i komfortem pracowników. Pracownik zadowolony ze swojego miejsca pracy na pewno będzie chętniej i wydajniej pracował. Jeżeli szukasz firmy, która pomoże Ci wyborze, zapraszamy do kontaktu z NoNameOffice - specjalistami od mebli biurowych.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E
fot. Freepik