Czyszczenie suchym lodem daje możliwość wykorzystania dwutlenku węgla w stałej postaci w celu poprawy wyglądu technicznego i wizualnego urządzeń przemysłowych. Ze względu na szybkość, precyzję i zdolność do usuwania trudnych zabrudzeń użytkownicy coraz bardziej doceniają tę metodę jako najskuteczniejszą a do tego najbardziej precyzyjną. Czyszczenie suchym lodem jest jednak możliwe, jeśli mamy maszynę do produkcji suchego lodu która wyprodukuje potrzebny nam surowiec. Nasz artykuł zawiera więcej informacji, które mogą Ci się przydać, jeśli planujesz tego typu czyszczenie wprowadzić do swojego przedsiębiorstwa.
Określenie „suchy lód” zostało wybrane, ponieważ ten produkt jest podobne do zwykłego lodu. Przekształca się bezpośrednio z ciała stałego w gaz bez przechodzenia przez fazę ciekłą zwaną sublimacją. Maszyny do suchego lodu (paleciarki, peletyzery) pobierają ciekły CO2 ze zbiornika ciśnieniowego i przekształcają go w śnieg, który jest prasowany pod wysokim ciśnieniem w granulki, bloki lub plastry. Suchy lód to materiał bezwonny, bez smaku, niepalny, nietoksyczny, twardy i bakteriostatyczny. Suchy lód schładza się poniżej 70 stopni Celsjusza. W związku z tym wymaga specjalnych pojemników izolacyjnych. Konsumenci nie powinni dotykać substancji gołymi rękami. Poradzą sobie jednak z nim bezpiecznie za pomocą szczypiec i rękawic ochronnych.
Dzięki nowej technologii maszyny i urządzenia produkujące suchy lód jak i czyszczące wszelkiego rodzaju powierzchnie mogą być wykorzystywane w wielu różnych gałęziach przemysłu. Jego ogromną zaletą jest to, że bez problemu radzi sobie z takimi zabrudzeniami, z którymi większość środków nawet chemicznych nie daje rady od oleju i żywicy po smołę, olej lub smar. Usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia, których bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie możesz wyczyścić. Czyszczenie suchym lodem jest często stosowane w zakładach produkcyjnych metali, drukarniach i odlewniach. Służy również do usuwania farb, wosków i lakierów. To wszechstronna i godna zaufania technologia, która zyskuje popularność w branży motoryzacyjnej i elektrycznej. Może być również stosowany w przemyśle spożywczym, gdyż nie zawierają chemicznych związków które nie są dopuszczone do kontaktu z żywnością.
Granulat suchego lodu może mieć takie zastosowanie jak:
Ta metoda czyszczenia jest całkowicie bezpyłowa i nie pozostawia śladów. Usuwa farby, oleje, kleje, sadzę, gumę i inne zanieczyszczenia z urządzeń. Dodatkowo pozostawia drewno, stal i inne powierzchnie wolne od wszelkich odpadów. Ta metoda czyszczenia jest również całkowicie sucha, dzięki czemu idealnie nadaje się do usuwania zanieczyszczeń z maszyn.
- transplantologia (organów, materiałów biologicznych)
- gastronomia (chłodzenie produktów spożywczych)
- transport (dla produktów wymagających niskich temperatur)
Czyszczenie suchym lodem oferuje szereg korzyści w porównaniu z innymi metodami czyszczenia. Jest to przyjazna dla środowiska alternatywa dla mycia ciśnieniowego, obróbki strumieniowo-ściernej i stosowania chemikaliów. Suchy lód to zamrożony dwutlenek węgla, który powstaje jako efekt uboczny niektórych procesów przemysłowych. Oznacza to, że produkcja suchego lodu nie powoduje dodatkowego zanieczyszczenia środowiska. Suchy lód to substancja bezwonna, niepalna i bakteriostatyczna. Można go sublimować w gaz, aby usunąć wszelkie pozostałości.
Grupa EMTECH IPH zapewnia klientom usługę czyszczenie suchym lodem, a także maszyny do suchego lodu oraz maszyny do wydmuchiwania suchego lodu. Eksperci z Grupy EMTECH IPH doskonale rozumieją temat dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu w pracy, a dzięki zastosowaniu czyszczenia suchym lodem świadczą bezbłędne usługi sprzątania. Ich profesjonalna kadra zapewnia, że proces jest realizowany z precyzją i starannością przez kompetentnych pracowników.
Foto i źródło: materiał partnera
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|