Marne przychody Microsoftu z Windows Phone

01-08-2011, 11:09

Wyniki finansowe mobilnej platformy Microsoftu nie są najlepsze, jednak Google również nie ma się tutaj czym chwalić.

Microsoft zakończył niedawno prace nad poprawką Mango dla Windows Phone 7, a system prawdopodobnie trafił już do producentów urządzeń, którzy wprowadzają w nim własne modyfikacje. Na razie jednak platforma nie okazała się żyłą złota dla firmy.

>>Czytaj także: Ballmer: Windows Phone 7 na razie nie jest sukcesem

Sonda
Uczniowie powinni mieć możliwość dodawania nauczycieli do znajomych?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Serwis Seattle PI dokonał prostych wyliczeń związanych z ostatnim raportem Microsoftu, złożonym przed amerykańską komisją papierów wartościowych i giełd. Wynika z nich, że w roku fiskalnym 2011 Windows Phone oraz Windows Mobile wygenerowały łącznie prawie 600 mln dolarów przychodu.

Dla porównania warto zauważyć, że sama sprzedaż Xboxa odpowiedzialna jest za 8,103 mld dolarów przychodu, a po odjęciu zysków ze sprzedaży takich produktów, jak Zune, Mediaroom czy Sufrace, wyniki zawdzięczane systemowi Windows Phone jeszcze bardziej się kurczą.

Nick Eaton z Seattle PI nazwał takie przychody "marnymi", jednak warto zauważyć, że konkurencyjna platforma od Google'a również nie ma tutaj szczególnych powodów do satysfakcji. Android, choć lawinowo zyskuje popularność, wygenerował dla Google'a dokładnie 0 dolarów przychodu z licencji, gdyż firma nie pobiera za niego żadnych opłat. Wyszukiwarkowy gigant zarabia jednak na sprzedawaniu w urządzeniach swoich reklam mobilnych.

>>Czytaj także: Nokia wyda 80 mln funtów na promocję Windows Phone 7


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy