Mapy Google reklamą Polski?

13-03-2008, 22:46

12 marca br. Google oficjalnie uruchomiła w pełni spolszczoną wersję Map Google dla Polski. Według Artura Waliszewskiego, dyrektora polskiego oddziału Google, mapy te są doskonałym miejscem na reklamę naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Serwis Mapy Google Polska uruchamia się domyślnie z centralnie położoną mapą naszego kraju. Jak się okazuje serwis został nie tylko dokładnie spolszczony - mapy można przeszukiwać nawet stosując odmiany polskich słów - ale również całkiem dobrze dopracowany kartograficznie, dzięki współpracy Państwowego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych oraz polskich partnerów firmy.

Mapy Google Polska
fot. - Mapy Google Polska

Tak jak we wszystkich pełnych wersjach Mapy Google możemy przeszukiwać pod kątem miejscowości, a także firm i usług. Te ostatnie prawdopodobnie mają największe znaczenie dla Google - firma uruchamiając pełną wersję usługi liczy bowiem na spopularyzowanie wśród polskich przedsiębiorców reklamy w jej mapach. Obecnie swoją firmę można dodać do Map Google nieodpłatnie.

Mapy Google Polska
fot. - Mapy Google Polska
Personalizacja na całego

W Mapach Google możemy też tworzyć własne mapy, spersonalizowane pod kątem naszych potrzeb i udostępniać je innym użytkownikom serwisu.

W tym ostatnim celu oczywiście należy posiadać konto w Google - dzięki temu będziemy mogli stworzyć własny profil, uzyskać dostęp do Mappletów oraz korzystać z API Map Google.

Mapy Google Polska
fot. - Mapy Google Polska
Własny profil to nie tylko własne mapy, ale również możliwość zapisywania wybranych lokalizacji, możliwość dodania własnej firmy do map Google oraz umieszczenia Map Google na swojej witrynie.

Mapy Google umożliwiają także wyznaczanie trasy i czasu dojazdu do wybranego miejsca, wskazując po drodze punkty, przez które będziemy przejeżdżać, czy też wybranie najbardziej optymalnej trasy, pod kątem środka transportu, którym będziemy podróżować.

Lokalizator Gdziejestdziecko.pl
fot. - Lokalizator Gdziejestdziecko.pl
Znajdziesz nawet... własne dziecko

Z kolei rodziców może zainteresować oparty na mapach Google lokalizator "Gdzie jest dziecko". Umożliwia on śledzenie na Mapach Google wybranej osoby wyposażonej w telefon komórkowych. Lokalizacja miejsca pobytu jest oczywiście odpłatna.

Podobną usługę lokalizacji wybranego numeru mają także w swojej ofercie operatorzy komórkowi, jak np. Radar Ery.

Konkurs przyspieszy wzrost funkcjonalności

Mapy Google Polska
fot. - Mapy Google Polska
W pełni funkcjonalne polskie Mapy Google dopiero ruszyły i nie zawierają jeszcze zbyt wielu danych dotyczących polskich obiektów, usług czy firm, tak jak w przypadku ich zachodnich i amerykańskich wersji. Ich funkcjonalność w tym zakresie zależy teraz od tego jak chętnie sami użytkownicy oraz firmy będą wprowadzały tam odpowiednie dane.

Google pomyślało już jak przyspieszyć ten proces - wczoraj ruszył konkurs Zbuduj swoje miasto na mapach Google i pojedź do Kalifornii. Zadaniem uczestników jest przeniesienie, przy pomocy narzędzi Google, planów ich miejscowości, wzbogaconych m.in. o zdjęcia oraz filmy na Mapy Google. Zwycięzca najlepszego projektu zwiedzi Googleplex w Kalifornii na koszt Google, a pozostałych 100 osób otrzyma firmowe koszulki.

Serwis dostępny jest pod adresem mapy.google.pl, natomiast mobilną wersję Map Google Polska można pobrać w postaci specjalnej aplikacji ze strony google.pl/mobile/gmmSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.