Małżeńskie materace 160x200 cm

24-01-2020, 10:23

Wspólne spanie na jednym materacu z partnerem może być bardzo przyjemne, ale ważne, aby dobrze dopasować materac 160x200 do budowy ciał obojga partnerów, ponieważ tylko to zagwarantuje im właściwy komfort i wygodę. W jaki sposób wybrać poszczególne parametry materaca i na co należy zwrócić, uwagę wybierając materac dla małżeństwa? Podpowiadamy i doradzamy w wyborze.

materace 160x200

Materac 160x200 – modele dostępne na rynku

Rynek materaców rozwija się w błyskawicznym tempie. Producenci tacy jak Sweetsen.pl oferują szeroki wybór produktów, które wykonane są z rozmaitych surowców. Każdy z nich cechuje się inną twardością i w odrębny sposób reaguje na kontakt z ciałem osoby śpiącej. Na przykład:

  • materace termoelastyczne reagują na wydzielane przez ciało ciepło – pod jego wpływem miękną i idealnie otulają ciało,
  • materace kokosowe i lateksowe są bardziej twarde, ale jednocześnie niezwykle higieniczne i antyalergiczne,
  • materace kieszeniowe i Multipocket zbudowane są z setek sprężyn, a każda z nich działa zupełnie niezależnie, ponieważ umieszczona jest w odrębnej kieszeni.

Bardzo ważne jest, aby stopień twardości materaca dostosować do wagi ciał osób, które na nim śpią. Producenci zapewniają materace miękkie, średnio twarde, twarde oraz bardzo twarde. Większość użytkowników wybiera produkty o średnim stopniu twardości, gdyż mieszczą się w średniej, a więc w przedziale wagowym od 50-60 kg do 100 kg. Problem może pojawić się, kiedy małżonkowie znacznie różnią się od siebie budową ciała, ponieważ wtedy jedno z nich może potrzebować rozwiązania miękkiego, a drugie takiego o znacznie większym stopniu twardości.

Materac 160x200 – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Poszukując materaca małżeńskiego, najlepiej pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim, warto wybrać produkt antyalergiczny i higieniczny, ponieważ taki zapewni zdrowy i komfortowy sen. Poza tym, dobrze jest również dopasować optymalny pokrowiec na materac, ponieważ ten osłoni przed brudem i kurzem, a także zabezpieczy przed ewentualnymi plamami. Dodatkowo, można go wyprać w pralce.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag materac
To warto przeczytaćRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: